×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Ventspilī pārskata maznodrošinātā statusu

Foto - LETAFoto - LETA

Lai pensionāri un personas ar invaliditāti pēc 1. oktobrī plānotās pensiju indeksācijas nezaudētu iespēju saņemt tādu sociālo palīdzību kā līdz šim un nepazeminātos viņu dzīves līmenis, Ventspils pilsētas pašvaldība nolēmusi paaugstināt ienākumu līmeni maznodrošinātā statusa piešķiršanai un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanai.

Ja šāds lēmums netiktu pieņemts, pēc pensiju indeksācijas 74 pensionāriem un invalīdiem nelielais pensijas pieaugums vairs neļautu saņemt atvieglojumus un izdevumi par komunālajiem pakalpojumiem un medicīnas pakalpojumiem būtu jāmaksā pilnā apmērā.

Lai nepieļautu, ka pensionāri ar nelieliem ienākumiem zaudētu iespēju saņemt pašvaldības sociālo palīdzību, Ventspils dome nolēmusi atbilstoši pensiju indeksācijai palielināt visus trīs ienākumu līmeņus, kas noteikti pensionāriem un personām ar invaliditāti sociālās palīdzības saņemšanai. Ienākumu līmenis, kas tiek piemērots maznodrošinātā statusa piešķiršanai ģimenei, kurā visas pilngadīgās personas ir pensionāri vai personas ar invaliditāti, no 221,04 tiek palielināts līdz 224,53 eiro, bet, piemēram, pabalstu pacienta iemaksu daļējai segšanai un pabalstam mēnešbiļetes iegādei varēs saņemt seniori ar 261,89 eiro lieliem ienākumiem (agrāk 257,82 eiro), savukārt no 291,77 eiro līdz 296,38 eiro palielināts ienākumu līmenis, līdz kuram būs tiesības saņemt pabalstu medikamentu iegādei un pabalstus Lieldienās un Ziemassvētkos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+