×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Medvedevs nosoda “nepieņemamo” atbalstu Sīrijas nemierniekiem

Foto - AFPFoto - AFP

Tas, ka Francija un vairākas citas valstis atzinušas Sīrijas opozīciju un sniedz tai atbalstu, ir “nepieņemami”, uzskata Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Lielbritānija, Francija, Turcija un Arābijas pussalas valstis ir atzinušas nule kā izveidoto Sīrijas opozīcijas koalīciju par vienīgo Sīrijas tautas pārstāvi. Parīze arī pieļāvusi iespēju, ka opozīcijas karotājiem varētu tikt piegādāts bruņojums. “No starptautisko tiesību skatu punkta tas ir absolūti nepieņemami,” intervijā ziņu aģentūrai AFP un laikrakstam “Le Figaro” sacīja Medvevs, kurš pirmdien sāk vizīti Francijā. “Es jums atgādinu, ka atbilstoši starptautisko tiesību principiem neviena valsts nevar spert soļus, kuru mērķis ir valdības nomaiņa citā valstī ar spēka palīdzību. Vēlēšanās nomainīt citas valsts politisko režīmu, atzīstot kādu politisko spēku par vienīgo suverenitātes nesēju, man nešķiet gluži civilizēti.”

“Lai Sīrijas tauta izšķir prezidenta Bašara al Asada un viņa režīma likteni. Būtu ieteicams, ka opozīcijas spēki nāk pie varas likumīgā ceļā un nevis tāpēc, ka viņiem tiek piegādāts bruņojums no citām valstīm,” sacīja premjers. “Krievija neatbalsta nedz Asada režīmu, nedz opozīciju. Mums ir neitrāla nostāja. Mēs nosodām valdības rīcību par vardarbības līmeni valstī un opozīcijas īstenotos soļus, jo arī viņi izlej asinis. Rezultāts ir pilsoņkarš.”

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta, un saskaņā ar Londonā esošās sīriešu aktīvistu organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku – abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Atbilstoši oficiālās Damaskas datiem bojāgājušo skaits ir trīs reizes mazāks. ANO ir pārstājusi veikt nemieros nogalināto uzskaiti, un neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+