Latvijā
Politika

Meklē par e-veselību atbildīgo ierēdni un atklāj, kāda būs alga0

e-veselība. Foto – LETA

Nacionālais veselības dienests (NVD) izsludinājis konkursu uz NVD direktora vietnieka amatu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos, aģentūra LETA uzzināja dienestā.

Uz šo amatu NVD pērn oktobrī aizrotētais kādreizējais Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš pārtraucis darba attiecības ar dienestu un tagad strādā par zemkopības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieku zivsaimniecības un lauksaimniecības nozares jautājumos.

NVD šajā amatā piedāvā atalgojumu līdz 1917 eiro pirms nodokļu nomaksas. Pieteikties amatam var līdz 10.aprīlim.

Amata mērķis ir nodrošināt NVD informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību. Galvenie amata pienākumi ir izstrādāt iestādes IKT attīstības vīziju, definēt stratēģiskos mērķus, prioritātes un nodrošināt to realizāciju. Tāpat amata pienākumos ietilpst visu iestādes informācijas sistēmu, tostarp e-veselības, darbības un uzturēšanas plānošana, organizēšana un koordinēšana, kā arī citi pienākumi.

Dienests sagaida, ka pretendentiem būs augstākā izglītība, kas papildināta ar amatam nepieciešamajām speciālām zināšanām, ne mazāk kā divu gadu praktiskā darba pieredze informācijas tehnoloģiju jomā vai IKT projektu vadībā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā, prasme vadīt un motivēt kolektīvu un koordinēt tā darbu svarīgu un atbildīgu uzdevumu risināšanā, kā arī prasme definēt problēmas un noteikt skaidrus ilgtermiņa un īstermiņa mērķus.

Pieteikumu, CV, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas, kā arī IKT jomas attīstības redzējumu ar norādi “Direktora vietnieks IKT jautājumos” aicina sūtīt NVD Personāla nodaļai uz e-pastu “vakances@vmnvd.gov.lv” vai pa pastu Cēsu ielā 31/k-3, Rīgā, LV-1012 līdz 10.aprīlim.

Jau ziņots, ka amatu, uz kuru pārcelts Lapiņš, līdz 16.augustam ieņēma Linda Freimane, kura to atstāja ģimenes apstākļu dēļ, iepriekš informēja NVD. Pēc tam uz to tika izsludināts konkurss, kurā tika saņemti trīs pieteikumi, tomēr tas beidzās bez rezultāta. Arī atkārtotā konkursā piemērotu pretendentu neizdevās atrast.

Iepriekšējā veselības ministre Anda Čakša (ZZS) uz šo amatu NVD aizrotēja salīdzinoši nesen valsts sekretāra amatā nonākušo Lapiņu, jo viņš tam esot piemērots. Toreiz Čakša norādīja, ka valsts sekretāra amatam atbilstoša būtu Daina Mūrmane-Umbraško, kuru jaunā valdība nupat arī šajā amatā apstiprināja.

Lapiņa pārziņā bija iecerēts nodot veselības nozares informācijas sistēmas (reģistru) modernizāciju, attīstību un integrāciju ar e-veselības informācijas sistēmu, kā arī vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas tālāku pilnveidošanu, sasaistot ar personas identifikāciju.

Aizrotētais Lapiņš iepriekš apgalvoja, ka no Čakšas nesaņēma pietiekami pamatotu skaidrojumu viņa pārcelšanai NVD direktores vietnieka amatā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos. “Nepieņemams ir arī veids, kā tas ir noticis, tāpēc neizslēdzu iespēju tiesāties. Steiga, kādā tapis šis rīkojums, man galīgi nav pieņemama. Līdz šim neesmu saņēmis no ministres loģisku un tiesisku argumentāciju, kuras dēļ mani vajadzētu aizrotēt,” savulaik pauda Lapiņš.

Saistītie raksti

Viņš arī pauda pārliecību, ka viņa prasmes informācijas tehnoloģiju jomā, kuras ieguva, strādādams par valsts sekretāra vietnieku Zemkopības ministrijā, neatbilst tām prasībām, kas nepieciešamas amatā NVD.

Lapiņš sava jaunajā darbavietā NVD nepavadīja ne dienu, kas, kā skaidroja NVD, bija saistīts ar viņa atrašanos darba nespējā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kvoruma trūkuma dēļ atcelta RD ārkārtas sēde, tādēļ opozīcija vēršas VARAM
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
13 stundas