Pasaulē
Citur

Meksika slēdz migrantu pagaidu patversmi pie ASV robežas0


Migranti uz Meksikas un ASV robežas.
Migranti uz Meksikas un ASV robežas.
Foto: SCANPIX/REUTER/LETA

Meksikas ziemeļu štata Koavilas amatpersonas otrdien paziņoja, ka ir slēgušas pagaidu patversmi Pjedrasnegrasas pilsētā pie ASV robežas, kur pēdējās divas nedēļas tika turēti apmēram 1600 migranti no Centrālamerikas valstīm.

Daudzi no šiem migrantiem ir aizvesti ar autobusiem uz citiem Meksikas štatiem, izprovocējot sūdzības, ka Koavilas štats uzspiež migrantus citu štatu pilsētām, lai iztukšotu kādā fabrikas ēkā izveidoto patversmi.

Pierobežas pilsētas Sjudadhuaresas mērs Armando Kabada pirmdien paziņoja, ka varētu iesniegt tiesā sūdzību pret Koavilas amatpersonām. “Tās piedāvā viņiem (migrantiem) bezmaksas transportu, lai atvestu uz šejieni. Tas nav godīgi,” sacīja mērs.

Koavilas štata preses sekretārs Hosē Borrego apstiprināja, ka patversme Pjedrasnegrasā, kas atrodas pretī ASV Teksasas štata Īglpāsas pilsētai, tika slēgta otrdien – dienu ātrāk, nekā bija plānots.

Patversmes iemītnieku skaits stabili samazinājās kopš pagājušās nedēļas, jo migranti, kas ieguvuši humanitārās vīzas, tika ar autobusiem aizvesti uz citām Meksikas pilsētām, kur viņiem būtu labākas iespējas atrast darbu.

Migranti bija ieradušies pie robežas, cerot uz patvērumu ASV, tomēr ASV amatpersonas pieņēma tikai apmēram 10 patvēruma pieteikumus dienā, kā argumentu minot pārāk lielu noslogotību Īglpāsas imigrācijas iestādēs.

Saistītie raksti

Kopš pagājušās nedēļas migranti tika vesti ar autobusiem no Pjedrasnegrasas uz Sjudadhuaresu, uz Ermosiljo netālu no pierobežas pilsētas Tihuanas, uz Montereju un pierobežas pilsētu Reinosu.

Sjudadhuaresā, kas atrodas pretī Teksasas štata Elpaso pilsētai, varas iestādes bija sašutušas par simtiem migrantu ierašanos. Vietējās amatpersonas sūdzējās, ka Koavilas amatpersonas ir melīgi apgalvojušas migrantiem, ka ASV robežu esot vieglāk šķērsot Elpaso.

LA.lv