Merzļikinam zaudējums Šveices čempionāta ceturtajā finālspēlē 0

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien neglāba “Lugano” komandu no zaudējuma Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) finālsērijas ceturtajā mačā pret “Bern” vienību, nonākot viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām.
“Lugano” sestdien viesos cieta neveiksmi pagarinājumā ar 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1), ļaujot “Bern” komandai sērijā līdz četrām uzvarām izvirzīties vadībā ar 3-1.
Merzļikins kārtējo reizi aizvadīja labu spēli, atvairot 40 no 42 metieniem, taču pagarinājumā Konijs Konahers izrāva uzvaru “Bern” komandai, gūstot vārtus skaitliskajā vairākumā spēles 77.minūtē.
Pamatlaikā “Lugano” pēc Tima Stepltona metiena pirmajā periodā atklāja rezultātu, bet četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Simons Mozers atjaunoja neizšķirtu.
Bernes komandas vārtos Jakubs Štepāneks, kurš sezonu sāka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Čerepovecas “Severstaļ”, bet vēlāk tika izīrēts “Bern” komandai, atvairīja 28 no 29 metieniem.
Jau ziņots, ka “Lugano” finālu sāka ar 5:4 uzvarot mājās, kam sekoja divas neveiksmes – 0:1 viesos un ceturtdien ar 2:3 pagarinājumā savā laukumā.
Merzļikins aizvada ļoti labu sezonu. Izslēgšanas spēļu turnīrā viņš 14 spēlēs ir ielaidis vidēji 2,27 ripas mačā un atvairījis 94% metienu, kas ir labākais rādītājs līgā, savukārt regulārajā čempionātā viņš 44 mačos atvairīja 92,23% metienus, kas bija otrs labākais rādītājs līgā, vidēji mačā ielaižot 2,76 ripas.
Līdz ar Šveices čempionāta fināla sasniegšanu “Lugano” nodrošinājusi sev dalību nākamās sezonas IIHF Čempionu līgas grupu turnīrā.
Jau ziņots, ka pusfinālā “Lugano” ar 4-2 uzveica Ženēvas “Servette”, bet “Bern” ar 4-1 pārspēja “Davos” komandu.
“Lugano” regulāro čempionātu ar 80 punktiem 50 spēlēs noslēdza piektajā vietā, kamēr “Bern” ar 67 punktiem bija astotā, kā pēdējā sasniedzot izslēgšanas spēles. Ceļā uz finālu Bernes komanda jau pirmajā kārtā izslēdza Cīrihes “ZSC Lions”, kuras sastāvā 2012. un 2014.gadā par Šveices čempionu tika kronēts uzbrucējs Ronalds Ķēniņš.