×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

“Mīlas snaiperi” – “Dobeles zemessargi” civilajā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Agnis Leilands, Guntars Leiers, Kristīne Ozoliņa, Artūrs Reiniks, Eritas aizvietotāja tobrīd – Endija Ozoliņa, Oskars Andrušāns, Ivars Levandovskis.

“Tērvete”, “Dobeles zemessargi” un tagad arī “Mīlas snaiperi”, viņus visus vieno viens cilvēks – dziedātājs un komponists Artūrs Reiniks. Šajā drēgnajā laikā, klausoties aptaujas dziesmu “Sangrija”, jau domās varam baudīt siltās vasaras sauli. Puiši dziesmā izdzied Artūra Spānijas iespaidus.

Kad vaicāju Artūram, kas ir “Mīlas snaiperi”, viņš sirsnīgi smejas un atklāj: “Tie ir tie paši “Dobeles zemessargi”, tikai civilajā.” Kā jau visas labas, interesantas lietas, arī šī sākās ar kādu nejaušību. “Pirmo reizi divi puiši parādījās koncertā Aglonā. Mašīnā bija vieta, un es paaicināju kompānijas pēc aizbraukt līdzi uz “Tērvetes” koncertu un par vešanu piedziedāt mums pāris dziesmas. Tad kādā koncertā, kur aicināja tikai mani un Oskaru Andrušānu, es jau izdomāju, lai interesantāk un kuplāk skanētu, jāpamēģina piesaistīt pārējos. Un tad bija virkne koncertu, kur “Tērvetes” programmas otrajā pusē es sāku publikai stāstīt, ka abas grupas bekvokālistes Erita un Kristīne ir jaunās māmiņas, kas vēl nevar braukāt un uzstāties, toties pagaidām man ir līdzi brašs puišu kvartets. Tas aizgāja, jo mani zemessargu puiši zina “Tērvetes” repertuāru,” atceras Artūrs. Ja jau ir kvartets, tad tam vajadzīgs arī nosaukums. “Humora pēc nolēmām, ka jāizdomā nosaukums, un tad kāds atcerējās, ka vienā “Dobeles zemessargu” koncertā kāda kundze jokodamās mūs nosauca par “Mīlas snaiperiem”. Nosaukums bija rokā! Pats jautrākais ir tas, ka daudzi nepazina, ka snaiperi ir tie paši zemessargi. Bija man jautājumi: vai tad ar zemessargiem kopā vairs nedziedāšot. “Dobeles zemessargus” nepazina bez formām,” smaidot atklāj Artūrs.

“Dobeles zemessargiem” un “Tērvetei” ir albumi, tad jau tagad top albums “Mīlas snaiperiem”? Artūrs smejot teic: “Būtībā “Mīlas snaiperu” repertuāra kā tāda nav – viņi piedzied “Tērvetei” un kopā padziedam kaut ko tautisku no “Dobeles zemessargu” repertuāra, piemēram, Alfrēda Vintera dziesmas. Tiesa, ir gan viena dziesma tieši “Mīlas snaiperiem” – “Krogusbrālis”, un plānojam līdz vasarai ierakstīt vēl vienu ļoti liderīgu dziesmu.” Artūrs neslēpj, ka uniforma uzliek zināmu rāmi un atbildību. “Tu nevari dziedāt visu, nedomāju, ka kaut vai tā pati aptaujas dziesma “Sangrija” izskatītos labi, ja piedziedātu vīri ar uzplečiem. Toties puiši krāsainās žaketēs un tauriņos – tas jau šādam gabalam piestāv! Civilā ģērbtiem dziedātājiem ir brīvākas rokas repertuāra ziņā un var uzdziedāt arī to, kas vīriem formās nepiestāvētu.” Tāpat Artūrs neslēpj, ka puišiem tā “Mīlas snaiperošana” patīk! “Kaut arī manas jaunās māmiņas Erita un Kristīne sāk atgriezties ierindā, “Mīlas snaiperi” var parādīties visnegaidītākajā brīdī, jo parasti šīs lietas ar snaiperiem notiek spontāni.”

“Mīlas snaiperiem” vēl nav sava albuma, bet “Dobeles zemessargu” albums “Esmu latvietis” ir starp pieciem nominētajiem albumiem “Zelta mikrofona 2015” šlāgera un kantri mūzikas albumu kategorijā. Vai “Zelta Mikrofona” statueti saņems “Dobeles zemessargi”, uzzināsim jau 15. martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+