×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Milža pēdas dārzā. Interesants risinājums celiņam pie mājas! (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Lauku sētā ne vienmēr vajadzīgas meistara ieklātas plāksnes. Celiņu varam izveidot arī paši, izliekot to no plakaniem akmeņiem vai biezām paliela diametra skujkoku vai ozola ripām, apakšā mitruma izolācijai paberot smiltis un šķembas. Ja gribas oriģinālāku un dzīvespriecīgāku taciņu, akmeņus noteiktā ritmā var kombinēt ar dekoratīviem elementiem vai interesantām celiņu plāksnēm.

Tekstilmākslinieces Dzintras Vilks lauku sētā “Tīrumjānēnos” Jaunpiebalgas novadā ieraudzījām interesantu taciņu ar milža pēdu nospiedumiem. Tādas betona pēdiņas dažkārt var nopirkt būvmateriālu veikalos, bet, ja ir prasmīgas rokas, var izgatavot paši, no dēļiem sanaglojot trapeces formas veidni betona liešanai un vēl mīkstā betonā iezīmējot pirkstiņus un nadziņus.

Milža pēdas veikalos patlaban atrast neizdevās, taču veikalā “Depo” Berģos, Rīgas–Siguldas šosejas malā, var iegādāties citu interesantu risinājumu – no betona izgatavotas krāsainas ripas 39 cm diametrā, kas maksā 7,89 eiro gabalā. Tās izskatās darinātas no koka, redzamas pat gadskārtas un apkārt bieza priedes miza. Īstais koks mitrumā ar laiku sapūs, toties betona ripu taciņai būs ilgs mūžs. Plāksnes un akmeņus ieteicams likt līdz ar augsnes līmeni vai nedaudz zemāk, lai ar pļaujmašīnu var viegli pārbraukt pāri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Risinājums oriģināls, bet pamēģiniet pastaigāt pa viņām. Ja vēl ir augstie papēži …

Draugiem Facebook Twitter Google+