×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Mirusi Aida Prēdele (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Mūžībā aizgājusi žurnāliste, mācītāja un bijusī Saeimas deputāte Aida Prēdele (29.11.1950-19.07.2015), liecina ieraksts Ingas Jērumas Facebook kontā.

Aida Prēdele avīzē “Padomju Jaunatne” desmit gadus vadījusi jauno ģimeņu klubu “Pavards”, strādājusi laikrakstā “Atmoda”, izveidojusi kristīgo laikrakstu “Svētdienas Rīts”, kuru vadījusi četrus gadus, veidojusi kristīgo pielikumu arī laikrakstam “Neatkarīgā Cīņa”.

Pusotru gadu nokalpojusi Dobeles baznīcā par ērģelnieci, ordinēta palīgmācītājas pakāpē, kalpojusi par mācītāju Drustu evanģēliski luteriskajā draudzē, Torņakalna Rīgas Lutera baznīcā.

Ievēlēta 5. 6. un 7. Saeimā, kur ieņēmusi dažādus amatus komisijās, bijusi Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekle.

Aidu Prēdeli izvadīs 28. jūlijā 12 no Sv.Trīsvienības baznīcas Sarkandaugavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Aida bija kursā, kurā studēja pirmie LVU klātienes žurnālisti – gudra un talantīga rakstītāja: ar nepacietību gaidīju katru viņas rakstu “Padomju Jaunatnē”. Godīgs, sirdsskaidrs un gaišs cilvēks – bez iedomības. Sava ceļa gājēja.

  2. Ljoti patika, gan kaa zhurnaaliste, gan kaa iejuutiigs cilveeks.Iespaidiigs raksts par nabaga beerniem ;Triispadsmitais; publiceetais :Pavardaa; atminos veel shodien. Lai vinjai vieglas smiltis!

  3. Mūžīgo mieru dod viņai, Kungs! Mūžīgā gaisma lai atspīd viņai! Lai viņa dus mierā!

  4. Līdzjūtība žurnālistes Aīdas Prēdeles vistuvākajiem cilvēkiem … Labāk pazinu viņu, kā talantīgu un iejūtīgu žurnālisti! Avīzē “Padomju Jaunatne” 10 gadus vadījusi jauno ģimeņu klubu “Pavards”, kur kopā ar domubiedriem REĀLI palīdzēja ģimenēm ar bērniem- dažā nezināja, kas ir balts palags un tīri izmazgāts apģērbs un telpas…Tagad pilni kantoru aizgaldi ar garlaikotām mamzelēm, kas saņem nodokļu maksātāju nodrošināto algu, bet pie nabadzīgajām ģimenēm dodas kā inspektori, nevis kā palīgi un atbalstītāji …
    Sākoties Atmodai žurnāliste Aīda Prēdele strādājusi laikrakstā “Atmoda”, izveidojusi kristīgo laikrakstu “Svētdienas Rīts” un veidojusi kristīgo pielikumu arī laikrakstam “Neatkarīgā Cīņa”.

Draugiem Facebook Twitter Google+