Pasaulē

Moldovā atstādina prezidentu, jo viņš neizsludina likumu 0

Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Moldovas Konstitucionālā tiesa piektdien atkārtoti apturējusi prezidenta Igora Dodona pilnvaras, jo viņš atteicies izsludināt parlamenta iepriekš pieņemto likumu, kas paredz cīņu pret Krievijas propagandu.

Konstitucionālā tiesa nolēma, ka prezidenta atstādināšana vajadzīga, lai likumdošanas akti varētu stāties spēkā atbilstoši likumā paredzētajai kārtībai. Kā norādīja tiesa, Dodons nav spējīgs pildīt savus konstitūcijā paredzētos pienākumus, jo “apzināti atteicies no [to] pildīšanas”.

Tikmēr arī pats Dodons vērsies Konstitucionālajā tiesā. Viņš lūdzis izskatīt, vai konstitūcijai atbilst likumprojekts par Krievijas ziņu aizliegumu radio un televīzijā.

Konstitucionālā tiesa jau 2.janvārī apturēja Dodona pilnvaras, jo viņš divreiz bija noraidījis premjerministra piedāvātās kandidatūras piecu ministru un divu vicepremjeru amatiem.

Moldovas politiķi ir sašķēlušies starp Maskavas atbalstītājiem un tiem, kas vēlas valsts pievienošanos Eiropas Savienībai (ES). Dodons vēlas ciešākas attiecības ar Krieviju, bet Moldovas valdība ir proeiropeiski noskaņota.

LA.lv