×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Mūrniece barikāžu dalībniekiem: neatkarība mums jānostiprina ik dienas (11)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas KancelejaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Barikāžu laiks nav pagājis. Neatkarību nevar iegūt vienreiz un apmierināti aiziet mājās, neatkarība mums ir jānostiprina ik dienas, otrdien, 20.janvārī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, svinīgā pasākumā Saeimas namā barikāžu dalībniekiem pasniedzot Pateicības rakstus par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gada janvārī un augustā.

“Barikādes ir simbols robežai – tam, cik tālu kādam naidīgam spēkam mēs atļaujam ieiet savā tēvzemē un savā apziņā, un tam, vai spējam nosargāt mūsu vissvarīgākās aizsardzības līnijas, aiz kurām nevienam nebūs ļauts iet,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja un uzsvēra, ka barikādes nebija tikai krāvumi uz ielām. “Tas bija mūsu garīgais kodols, kuru centāmies nosargāt un nevienam neļāvām izpostīt. Barikādes bija mūsu sirdsapziņa, domas par Latviju un latviešu valodu, tā bija milzīga cilvēku solidaritāte,” teica Mūrniece un akcentēja – kaut biežāk mēs spētu tā stāvēt cits par citu arī šodien.

Saeimas priekšsēdētāja, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka jebkura vieta, kuru atmodas laikā iekļāva barikādes, kļuva par mazu salu, kurā atdzima neatkarīgā Latvija un mūsu brīvība, taču lielākās barikādes bija un joprojām ir mūsos.

Noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja pateicās barikāžu dalībniekiem par atmodas laikā paveikto.

Apbalvojums par parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, kā arī ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā piešķirts 30 barikāžu aizstāvjiem no Cēsīm, Jelgavas novada Platones un Vircavas pagastiem, Jūrmalas, Tukuma un Tukuma novada Tumes pagasta.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ir neiespējami ticēt nākotnei, ja nav vērtējuma, analīzes, atbildības par aizgājušajiem 24 gadiem, kas sagrāva latvijas tautas sapņus un cerības par bŗīvu, neatkarīgu un labklājības zemi.

 2. 1991 . gada janvāris . Toreiz bija tāds laiks , kad bijām patiesi vienoti . Viens otru nešķirojām , jo galvenais bija tas , ka visi atradāmies vienā barikāžu pusē . Biju salauzis kāju un atbalstoties ar spieķiem , kopā ar draugu devamies uz Zaķusalu aiznest pārtiku , cigaretes un vēl šo to … Daudzviet dega ugunskuri , bet pie nobrauktuves uz Zaķusalu dežūrēja cilvēki . Ejam uz TV māju . Kāds krievu valodā runājošs kravas automašīnas vadītājs apstājās ar savu pašizgāzēju mums blakus un jautāja , kur nolikt automašīnu , lai nošķērsotu iespēju piekļūt Tv ēkai . Sardze parādīja virzienu un viņš aizbrauca uz to pusi , kurp devamies arī mēs . Pati centrālā ieeja bija aizšķērsota ar betona blokiem un tikai tādā šaurā puslabirinta ejā varēja ieiet namā . Uz žiguļa pie Daugavas piekrastes kādi jaunieši uzstādījuši tv satelīta iekārtu un televīzoru . BBC nepārtraukti rādīja ziņas par Baltiju un arī Latviju . Cilvēki staigāja tv ēkā , kā skudru pūznī , iekšā un ārā un tā bija tik nepierasta sajūta , ka neviens neprasīja , kas tu esi un ko tu šeit dari . Daudzas sejas bija pazīstamas no tv ekrāniem . Ja esi šeit , tātad savējais . Iegājām ēkā . Pirmā stāva halle bija pilna ar satrauktiem , bet neskaļiem cilvēkiem . Meitenes no televīzijas dabinieku pulka nesa kafiju un periodiski paziņoja pēdējos notikumus .
  Likās , ka kāds bija ieslēdzis radioaparātu un ieskanējās kora dziesma . Cilvēki mazliet atkāpās uz malām un izrādījās , ka dziedāja koris . Cilvēki klausījās . Daudziem acīs bija asaras .
  Kā viena ģimene sanākusi kopā , lai grūtā brīdī būtu vienoti un stipri savā pārliecībā par savu patiesību !

  *

  2015 .gada janvāris . Latvijas republika . Eiropas Savienība . NATO.

  Daži Vadošie ziņu mediji pieņem lēmumu cenzēt savu ziņu komentārus .
  Daļai komentētāju ir liegta iespēja komentāros izteikt savu viedokli .

 3. Tauta, kaut tērpta savās labākajās goda humpalās, vienalga izskatās galīgi noplukusi. A ko tur var gribēt. Darbiņš jau nodarīts. Viss iznīcināts, kas bija iespējams. Paskaidrojiet, kā var būt neatkarīga valsts bez savas ražošanas? Vieta, kur humpalas iztirgot?

 4. Interesanti, cik ilgi bijām neatkarīgi, no 91 gada augusta beigām, kad Boriss Jeļcins uzdāvināja Latvijai neatkarību, līdz iestāšanos EU, kur tika viltoti vēlēšanas rezultāti.

 5. Juku laikos s–i sāka peldēt pa virsu un taisīt nelabu smaku un droši var peldēt turpmāk ,jo 20% nācijas nedzīvo savā valstī.

 6. “Neatkarība mums ir jānostiprina ik dienas” sacīja Saeimas priekšsēdētāja
  Stiprina jau arī. Vareni stiprina. Ar augošu sajūsmu stiprina! Katru dienu stiprina! Regulāri. Neatlaidīgi. Uzcītīgi. Paklausot kremļa un Briseles norādījumiem.
  Savu valūtu un savas bankas esam likvidējuši. Tās traucēja neatkarībai.

 7. Кто правит Ригой: мэр или ловелас?

  Почти три зимних недели Нового года прошли.Вот уж рижане безмерно радовались: бесснежные дни,можно спокойно ходить и ездить по улицам.Но вотпогода изменилась. Начались снегопады.Как всегда неожиданно для Рижской думы.А уж метель – вообще чуть ли неката строфа..Радость исчезла.Мостовые покрылись грязной снежной кашей.Уборочной техники не видно.Тротуары покрыты наледями,на которых скользят и падают люди.Особенно пожилые.Сколько ж проклятий в адрес Рижской думы и лично Ушакова раздавалось в те дни…
  А чего проклинать? В Риге давно уже правит бардак…Посмотрите,что творится на центральных улицах в непогоду! Мостовые забиты машинами:пробки.Бредовая идея лощеногогородничего о велосипедных дорожках дает о себе знать.Особенно на улице Лачплеша,на которую выходит Островной мост,ведущий из Пардаугавы..Утром и вечером здесь всемашинами забито.Слышны только проклятия.
  -Ну это ж надо таким безмозглым быть,-честит городничего и Рижскую думу таксист Рейнис.И так -то здесь тесно.Так нет! Ведь вместо четырех полос для машин дума сделала две.Остальная часть мостовой – под велодорожки.И они пустуют осенью и зимой.Чего ж сам городничий сейчас не ездит на велосипеде,за который так ратовал! До чего бездарным оказался этот мэрин.Ему бы только за бабами ухлестывать!В машине.
  Рейниса поддерживает (“стопудово”,как он выразился) рижанин Гунар и другие автоводители.
  -Да будь наша воля – пинков бы надавали такому мэру и его команде.А я еще голосовал за него,дурень!Пусть теперь велосипедисты голосуют. Ему-то в теплом чистом кабинете неплохо…Новая баба под боком.Где там думать о чаяниях рижан…Да и на улицу выйдет из здания мэрии – частенько,везде аккуратненько, убрано, посыпано песочком.
  -Казалось бы,коль ты мэр,хозяин города,так пройдись по окрестностям,вторят пенсионеры из Пурвциемса Бруно,Василий,Бригита…
  -Да сравни.Сядь на велик,коль так жаждешь,и поедь в спальные районы,глянь,как там обстоят дела.Куда там! Ни в Плявниеках,ни в Пурвциемсе,ни других местах нога городничего не ступала.И велосипед его не проезжал. Да там на нем и не проедешь.Вездеход нужен,чтобы пробраться по снежным ухабам,многолетним ямам и ледяным наростам.А уж пузанов из самоуправления там вообще не видели испокон веку.Подобно городничему,они обитают только по своим кабинетам,ковыряют в носу, да жаждут повышения зарплаты.
  А ведь есть у кого учиться рижскому городничему.Склько раз он мотался в Москву! Чтобы попиариться? Якобы за опытом к мэру Собянину,да пробивать “рижский дворик”!Не хотят там “рижского дворика”со шпротами.Чересчур Латвия закобенилась с санкциями,а лощеный ловелас вздумал изменить политику России. Ха!Ты в Риге,сделай хоть один дворик во дворах!! Не видел,что творится там? Все покрытия в ямах!!Скамеек для отдыха нет! А кто обещал навести порядок? Где там? Даже на главных магистралях :улицах Чака,Бривибас,Валдемара зияют ямы !Ну поучись ты у Собянина,у того есть чему поучиться.И нечего слоняться по московским магазинам и “светиться” перед телекамерами!! Посмотри на городское хозяйство!Там-то улицы стали чище,мостовые постоянно ремонтируются.О у Собянина парковках болит голова.Только,впечатление,нашему лощеному городничему ему не до того…Бабы забивают голову.Этакий ловелас…
  Может в рижском строительстве порядок? Отнюдь! Суды завалены исками от жильцов Пурвциемса,Плявниеков,Иманты,под окнами которых возводятся многоквартирные дома.Но об этом в следующем материале.
  Вот и задумываются рижане,кто правит Ригой:мэр или бардак? И нужен ли нам такой лощеный городничий,голова которого забита не заботами о горожанах…Да и кукловодам, проталкивающим такого политик -пора прозреть..Найти другую креатуру. А то ведь пролетит “Согласие” на выборах, как фанера над Парижем!

 8. Kāda nozīme barikādēm, ja šodien mūsu varneši ar Rinkēviču priekšgalā neko nedara, lai mūsu bērni un mazbērni parLatviju nelasa tikai grāmatās, jo Latvija kā tāda vairs nebūs.Neviens ,izņemot premjeri, pat baidas pieminēt okupācijas nelikvidētās sekas. Latvijā nelikumīgi OKUPĀCIJAS laikā iepludināto krievvalodīgo ir ČETRAS reizes procentuāli vairāk kā Francujā musulmaņu !!! 9.maijs ir Krievijas svētki, bet Latvijai OKUPĀCIJAS SĀKUMS, teica Straujuma. Tādēļ 9. maijā visi iesim uz mītiņu pie Okupācijas muzeja, jo LPRA priekšsēdim Gunāram Resnajam ieniedzu prasību atbalstīt premjeri un jau janvarī pieteikt Rīgas domē mītiņu.Ceru, ka Resnā k-gs izpildīs savu pienākumu !!! BŪSIM AKTĪVI !!!

 9. CIK MAKSAA OPIJS TAUTAI SHODIEN?

Draugiem Facebook Twitter Google+