Sports
Hokejs

Mūs gaida lielie puiši, Hārtlijs sāk iespringt 16

foto: REUTERS

Latvijas hokeja izlase trešdien Ķelnē aizvadīja vairāk kā stundu garu intensīvu treniņu, gatavojoties pasaules čempionāta ceturtajam mačam rīt pret spēcīgo Zviedriju.

Latvijas hokejisti vakar ļoti grūtā cīņā ar 2:1 pārspēja Itāliju un ar trīs spēlēs iegūtiem deviņiem punktiem ir A grupas līderi. Treniņā uz ledus bija visi spēlētāji, izņemot vārtsargu Elvi Merzļikinu, uzbrucēju Andri Džeriņu un aizsargu Artūru Kuldu, kuriem iedota atpūta. Par pēdējā dalību mačā pret Itāliju bija šaubas vēl iesildīšanās laikā – bloķējot metienus, cietusi kāja. Taču pieredzējušais aizsargs spēlēja un būs gatavs iet laukumā arī turpmāk. Pirmo reizi čempionāta laikā treniņā uz ledus bija arī galvenais treneris Bobs Hārtlijs, kurš līdz šim nodarbību vadīšanu bija uzticējis asistentiem. Viens no viņiem aizbraucis uz Rīgu – Kārlim Zirnim jāsāk gatavot U-20 izlase pārbaudes turnīram maija otrajā pusē Sočos.

Latvijas izlasē noskaņojums pēc maksimālās programmas izpildīšanas ir lielisks un vīri gatavi plēsties par katru ripu arī turpmāk.

Vakar Latvijas izlasē par labāko tika atzīts Andris Džeriņš, saņemot ne tikai balvu no čempionāta organizatoriem, bet vēlāk ģērbtuvē – arī ugunsdzēsēja ķiveri no Elvja Merzļikina rokām. Tā pēc katra mača ceļo pie kāda cita spēlētāja, kurš devis lielāko ieguldījumu komandas spēlē. Andra vecākais brālis Guntis, kurš bijis trīs pasaules čempionātos (2008. gadā Halifaksā gan netika pieteikts), strādā par ugunsdzēsēju Pļaviņās, tā kā šobrīd abiem aiviekstiešiem ir arī pa šādai ķiverei.

“Visi spēlētāji ir gatavi cīņai ar Zviedriju. Fiziskā kondīcija ir laba, puišiem “benzīna bāka” ir pilna. Mūs gaida lielie puiši, taču mērķis paliek nemainīgs – cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē,” sacīja Bobs Hārtlijs. Sestdien pretī nāks ASV, bet pirmdien – Krievijas izlase.

Saistītie raksti
LA.lv