×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Mūsas trase atkal aicina

Mūsas trases kompleksā nedēļas nogalē notiks Eiropas čempionāta otrais posms autokrosā, kur līdzdalību pieteikuši 96 sportisti no 14 valstīm, tostarp pašmāju labākie autobraucēji.


 

Sacensību rīkotāji sola, ka 26. un 27. maijā Mūsā notiks vienas no šosezon interesantākajām sacensībām autokrosā. Trase Bauskas pievārtē jau ir Eiropas čempionāta klasika. Pirmo reizi šāda mēroga sacīkstes tā uzņēma 1990. gadā. Nākamajā vasarā politiskās nestabilitātes dēļ Eiropas čempionāta posmu nācās atcelt, taču pēc tam tas Mūsas trasē noticis ik gadu.

Eiropas čempionāta pirmais posms notika Senmartēnas trasē Francijā, kur lietus to padarīja dubļainu un ļoti nelīdzenu. Piemēram, mašīnu klases “Touring autocross” finālā līdz finišam aizbrauca tikai divi dalībnieki. Bauskā būs vairāk braucēju – pašlaik saņemti 16 pieteikumi no septiņām valstīm, taču latviešu viņu vidū nav.

Klasē “Super Buggy” nekādi blakus apstākļi Senmartēnā netraucēja uzvarēt pašreizējam Eiropas čempionam vācietim Berndam Štubem. Kopējo spēka rangu sagrozījuši vairāki Francijas autobraucēji, kuri pēc starta mājas trasē nepiedalīsies citos Eiropas čempionāta posmos. Savukārt Bauskā mājas trase ir Jānim Bokam, kurš savu bagiju nepaspēja sagatavot pirmajam posmam, taču sezonas turpinājumā gatavojas cīnīties par augstu vietu arī kopvērtējumā. Šajā klasē pieteicies 21 autosportists, starp viņiem vēl viens mūsējais – Juris Kuļikovskis.

Francijas posmā klasē “Buggy 1600” no pagājušā gada čempionāta godalgoto vietu ieguvējiem neviens nespēja tikt tālāk par otro desmitnieku. Uzvarēja čehs Vits Nosaleks, kura pieredze arī ievērojama. Francijā sevi parādīt diemžēl neizdevās ne Mārim Līcim, ne Ervīnam Grencim. Māra bagijs cieta avārijā, bet Ervīnu vajāja tehniskās likstas. Taču nekas vēl nav zaudēts, Mūsā palīdz savas sienas un pašmāju atbalstītāji. Šajā klasē pavisam pieteikušies 24 dalībnieki, arī Andis Kuļikovskis un Dāvis Aupe.

Mūsas trasē notiks sacensības arī FIA Junioru kausa izcīņas ieskaitē un nacionālajā klasē. Sacensību rīkotāji autokrosa līdzjutējus aicina uz Bausku, solot, ka biļetes varēs iegādāties ne tikai pie ieejas trasē, bet arī jau laikus “Biļešu servisa” kasēs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+