Sports
Ziemas sports

Mūsējie sestdien. Četri musketieri un dāma ar šauteni0


Baiba Bendika un Ilmārs Bricis
Baiba Bendika un Ilmārs Bricis
foto: Romāns Kokšarovs/F/ 64 Photo Agency

Sestdien Phjončhanas olimpiskajās spēlēs startēs pieci Latvijas sportisti un kā pirmais 12.00 pēc Latvijas laika cīņā dosies šorttrekists Roberto Puķītis.

23 gadus vecais ventspilnieks ir gana odioza personība, pirms vairākiem gadiem bija gatavs beigt karjeru, tomēr palika sportā un piedalīsies savās otrajās olimpiskajās spēlēs. 2014. gadā Sočos viņam 1500 metros 15. vieta. Janvāra vidū Puķītis izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā 1000 metros un uz Dienvidkoreju devās kā pirmais no latviešiem. Tiesa, ne uzreiz uz Phjončhanu, sākumā trenējoties Seulā.

12.10 sacensības uzsāks kamaniņu braucēji, kur Latviju pārstāvēs debitanti Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks, kā arī Inārs Kivlenieks, kuram šīs jau trešās spēles (iepriekš 16. un 18. vieta). Šosezon Pasaules kausos vislabāk veicies Aparjodam, kurš pirms gada Pasaules kausā Phjončhanā izcīnīja ceturto vietu. Šobrīd gan ledus profili ir pavisam citādāki, konkurenti ar trasi tiek galā labāk un tik augstu latiņu mūsu puišiem nav jēgas likt. Iekļūšana desmitniekā būs ļoti labs rezultāts, bet tam vajadzēs četrus stabilus braucienus. Artūrs Dārznieks pēdējā treniņā piektdien krita. Šodien risināsies pirmie divi braucieni, bet rīt – vēl divi.

Pulksten 13.15 sāksies biatlona 7,5 kilometru sprints sievietēm un olimpiskajās spēlēs debitēs Baiba Bendika, kura janvārī bija sasniegusi lielisku sportisko formu, reizi Pasaules kausā ieskrēja desmitniekā. Jācer, ka pulveris ir sauss un būs arī droša roka šautuvē, kur viens no lielākajiem izaicinājumiem būšot mainīgais vējš. Treneris Ilmārs Bricis uzskata, ka Bendikai ir pa spēkam kvalificēties masu startam, kurā startēs 30 labākās sportistes.

Latviešu sportistu startiem līdzi var sekot Latvijas Televīzijas 7. kanālā.

Saistītie raksti
LA.lv