Latvijā
Sabiedrība

Mūsējie svētkos dzied, dejo un auž2

Foto-Timurs Subhankulovs

“Latvijas Avīze” un portāls LA.lv katru dienu informē savus lasītājus par aktuālajiem Dziesmu un deju svētku notikumiem un iepriecina ar fotoreportāžām un tiešraidēm.

Taču arī AS “Latvijas Mediji” darbinieki un viņu tuvākie radinieki ir visai plaši pārstāvēti svētku dalībnieku rindās, aptverot teju visas nozares.

Visilggadējākā Dziesmu un deju svētku dalībniece kora “Jubilate” sastāvā ir kultūras žurnāliste Vita Krauja. Viņa korī dzied jau kopš 1975. gada un teic – koris ir vēl viena dzīve paralēli ģimenei un darbam, jauni iespaidi, pozitīvas emocijas un ceļojumi, kas ļauj pavisam citādi paskatīties uz apmeklēto valsti. Un arī Dziesmu svētkos galvenais ir kopības sajūta, bauda no skaisti, precīzi un izjusti nodziedātas dziesmas izcilu diriģentu vadībā.

Portāla LA.lv redaktore Barbara Ālīte ir Rīgas Latviešu biedrības jauktā kora prezidente. “Prieks un lepnums darboties korī tieši šādā brīdī!” teic Barbara. Lielākie notikumi vēl priekšā, taču spilgti iespaidi un emocijas gūti jau gājienā: “Tagad tikai viss sākas, prātā palicis atklāšanas koncerta vadītāju teiktais, lai gan tik daudz emociju jau piedzīvots. Īpašs sveiciens visiem mana kora dziedātājiem!”

Žurnālistam Viesturam Sprūdem ir ilga kordziedāšanas pieredze – sācis dziedāt jau skolā, vēlāk dziedājis korī “Balsis”, LLU vīru korī “Ozols”. Tagad jau trešo gadu, gandrīz kopš dibināšanas, dzied Latvijas Diplomātiskajā korī, kurā uzņem Ārlietu ministrijas darbiniekus un viņu dzīvesbiedrus. Ministrijā strādā Viestura sieva Zane, bet viņš pats iesaistījies, kā pats smejas, ar misijas apziņu, jo, kā zināms, vīru balsu koros vienmēr trūkst. “Saviļņojums estrādē ne ar ko nav salīdzināms,” teic Viesturs, kura mīļākā Dziesmu svētku repertuāra dziesma ir “Tavas saknes tavā zemē”. Dziesmu un deju svētku gājienā viņš bija viens no astoņiem, kam bija uzticēts nest vēsturisku Latvijas sūtņa ASV karogu, kam ir 95 gadi.

Uzņēmuma dežurants Armands Gerke kopā ar sievu Sandru dejo “Latvijas Mediju” reklāmas grāmatveža Anda Lēnmaņa vadītajā Carnikavas senioru deju kolektīvā “Tacis”. Dažādos kolektīvos dejo arī Armanda dēls un audžudēls, tāpat dejojusi meita, kura šajos svētkos auklē savu pirmo bērniņu – kas zina, jau nākamās paaudzes dejotāju. Bet Anda Lēnmaņa vadītie kolektīvi – tādu kopā ir pavisam seši – šogad guvuši labus panākumus svētku skatēs.

Izdevniecības “Latvijas Mediji” mārketinga speciāliste Ieva Drozdova ikdienā darbojas Saulkrastu audēju kopā “Kodaļa” un šajos svētkos piedalās tautas mākslas izstādē “Radītprieks”. Uzņēmuma reklāmas uzskaitvede Regīna Krastiņa kopā ar vīru un meitu dzied korī “Mozaīka”, bet reklāmas aģentūras direktora vietniece Mudīte Krūmiņa ar dēlu – korī “Lōja”.

LA.lv