×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

“Muzikālās bankas” fināla skanīgā bilance

muzikala_banka_12

Šajā sestdienā, 21. janvārī, ar krāšņu šovu Ventspils Olimpiskajā centrā noslēgsies dziesmu aptauja “Muzikālā banka 2011”. Jau 11. reizi pēc kārtas ceremonijā gaidāms īpaši krāšņs šovs un aizvadītā gada labāko dziesmu sacensības atrisinājums, kā arī iemīļotāko pašmāju mākslinieku uzstāšanās.

 

Mūzikas eksperti par šā gada favorītiem vienprātīgi izvēlējuši grupu “Instrumenti”, tomēr aptaujas iznākumu izšķirs klausītāji…
Visas 15 “Muzikālās bankas” fināla dziesmas šogad koncertā Ventspilī izskanēs kopā ar Kristapa Krievkalna vadīto grupu un stīgu kvartetu.

 

Finālistu vidū šogad Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Lauris Reiniks, aizvadītā gada uzvarētājs Nikolajs Puzikovs, Miks Dukurs, Oskars Deigelis, Niks Matvejevs, Jānis Lemežis, Kaža, duets “Musiqq”, grupa “Otra puse”, meiteņu trio “Lady’s Sweet”, “Labvēlīgais tips”, duets “Instrumenti”, bītbokseri “PeR” un Reiniku ģimene.

Saglabājot tradīcijas, kopā ar “Latvijas Radio 2” radio-raidījuma “Muzikālā banka” vadītājiem – Baibu Palkavnieci un Kasparu Mauriņu – apbalvošanas ceremoniju Ventspilī vadīs arī mūziķi, šogad – grupas “Musiqq” dalībnieki Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs. Kā vēsta šova producente Maija Tālberga, aptaujas noslēguma ceremonija Ventspilī notikšot īpaši krāšņi – skatuves scenogrāfijā tiks izmantoti dažādi skatuves līmeņi, bet galvenais pārsteigums būs ūdens strūkl-aku un multimediju šovs. “Kā papildu elements vairākiem priekšnesumiem tiek gatavoti īpaši dejas uzvedumi, piesaistot visdažādāko dejas žanru – moderno un klasisko deju, dejas teātra, pantonīmas, “street dance” un citus dejotājus,” atklāj M. Tālberga.

Īpaši ceremonijai priekšnesumus sagatavojuši arī “Muzikālās bankas” ekspertu padomes dalībnieki – komponists Mārtiņš Brauns, Aigars Grāvers, Kārlis Lācis, Nils Īle, Ainars Mielavs, Ainars Virga, Intars Busulis, Žoržs Siksna un Ilona Bagele. “Latvijas Avīze”, aptaujājot ekspertus, uzzināja viņu šā gada fināla dziesmu vērtējumu un prognozes, kurš šogad nokļūs starp “Muzikālās bankas” laureātiem.

Dziedātājs Žoržs Siksna uzskata, ka kopumā “Muzikālās bankas” fināldziesmu līmenis šogad bijis ļoti labs. “Mans favorīts ir grupa “Instrumenti”. Viņu dziesma “Pilnīgi viens” ir melodiska, turklāt viņiem ir liels fanu klubs. Domāju, labi klāsies arī “Otrai pusei” kopā ar Aishu. Viņi izpilda dziesmas, kas vēl ilgi skanēs radio un koncertos. Tas ir būtisks kritērijs šajā dziesmu – viendienīšu laikmetā.”

 

Perkusionists Nils Īle spriež: “Manuprāt, uzvara pienākas Nikam Matvejevam vai “Instrumentiem”. Abi ir gan oriģināli, gan profesionāli, tas nav tāds “popsītis”, lai gan pieņemu, ka tauta balsos arī par ko tādu kā, piemēram, “Otra puse”. Baidos, ka dziesmām kopskatā pazudusi oriģinalitāte, viss aizgājis vienā plūsmā, datorizēts, tālu prom no dabiskuma mūzikā.”

 

Dziedātājs Intars Busulis paredz – līderos būs “Instrumenti”. “Viņi ir forši, pagājušajā gadā bija ļoti aktuāli un tādi ir arī tagad, viņiem bija lielisks koncerts, iespējams, arī Mūzikas ierakstu Gada balvā viņiem ies tikpat labi, un tas ir pelnīti, jo viņi strādā lieliski. Vēl pirmrindniekos varētu figurēt “Otra puse” kopdziesmā ar Aiju Andrejevu “Ave pali”. Teorētiski augšgalā varētu būt kāds no “Musiqq” gabaliem, puišiem šajā aptaujā allaž klājas labi.”

Operas soliste Ilona Bagele uzskata – augšgalā varētu būt “Instrumenti”. “Dziesma “Pilnīgi viens” ir ļoti intīma un skaista. Viņiem seko Niks Matvejevs ar dziesmu “Viens un tas pats” – šī bija dziesma, kas mani uzrunāja pirmā. Populārā mūzika Latvijā attīstās, kaut kas notiek, parādās jauni komponisti, dzejnieki, mūzika ir interesanta, klausāma un baudāma gan emocionālā ziņā, gan kā deju mūzika.”

Dziedātājs Ainars Mielavs savā vērtējumā ir nesaudzīgs: “Teikšu atklāti – skats uz to, kas notiek šajā aptaujā, šogad ir baiss. Ir viena dziesma, pie kuras nav “jānošaujas” – “Instrumentu” dziedātā “Pilnīgi viens”. Pati par sevi tā nav nekāds šedevrs, tomēr dziesmai ir cienījams aranžējums, kvalitatīvs izpildījums un uz pārējā provinciālā fona tā izskatās pieklājīgi. Neņemos prognozēt, ko izvēlēsies klausītāji, bet man grūtības sagādāja sastādīt jau pirmo piecnieku.”

Komponists Kārlis Lācis vērtē: “Šīs aptaujas klausītāju gaume īpaši nemainās, turklāt domāju, ka pagājušais gads vispār, izņemot “Instrumentus” bija diezgan patukšs. Domāju, arī šeit jāuzvar “Instrumentiem”, vai tā būs – to rādīs klausītāju balsojums. Otrajā vietā es liktu “Otru pusi”, trešajā Kažas dziedāto “Slāpes nepāriet”. Šī aptauja tikai daļēji atspoguļo to, kas šobrīd notiek Latvijā, taču vidēja latvieša gaumi tā parāda diezgan precīzi un domāju, ka šajā ziņā arī nākotnē nekas nemainīsies.”

 

Uzziņa

Tiešraide “Latvijas Radio 2” – 19.00

Pārraide Latvijas Televīzijas 1. Programmā 21.15

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās: gan uz apbalvošanas ceremoniju 19.00, gan ģenerālmēģinājumu 14.00.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+