×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Ušakovs: Nacionālisti jāpadara par apsmieklu (60)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Iespējams, jau nākamgad no sarunvalodas pazudīs vārdu salikums “politiskā apvienība “Saskaņas centrs””. Sestdien aizvadītajā sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” kongresā tika sperti vairāki soļi, kas liecina par mērķi atteikties no apvienības formāta.

Rubiks kļuvis par traucēkli


Jau vairākus mēnešus tiek runāts par to, ka “SC” veidojošās partijas – Jāņa Urbanoviča vadītā “Saskaņa” un Alfrēda Rubika Latvijas Sociālistiskā partija – nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās varētu startēt atsevišķi. Tagad tas ir oficiāli – sestdien kongresā tika pieņemts lēmums Eiroparlamenta vēlēšanās veidot atsevišķu “Saskaņas” sarakstu. Partijas līderi atteikšanos no kopīga saraksta ar rubikiešiem skaidro ar to, ka “Saskaņa” vēlas Eiropas Parlamentā strādāt sociāldemokrātu grupā, bet Rubiks pievienojies tā sauktajai kreiso grupai. Ticamāk gan, kurvītis Rubikam iedots tādēļ, ka bez Alfrēda Petroviča “Saskaņai” ir lielākas izredzes piesaistīt latviešu vēlētāju balsis.

EP kandidātu saraksta sastādīšanu kongress uzticēja partijas valdei, tomēr vairāku iespējamo kandidātu vārdi jau tagad tiek minēti kuluāros. Visticamāk, saraksta līdera vieta tiks rezervēta Saeimas deputātam un “Saskaņas” starptautiskajam sekretāram Borisam Cilevičam, kurš 2009. gada vēlēšanās palika pirmais zem strīpas. Toreiz viņu apsteidza Alfrēds Rubiks un Aleksandrs Mirskis (kurš nu jau izslēgts no “Saskaņas” un izveidojis savu partiju “alternative.lv”). Arī pats Cilevičs sarunā nenoliedza, ka jūtas pietiekami pieredzējis un sagatavots darbam Eiroparlamentā. Augsta vieta sarakstā varētu atrasties Elizabetei Krivcovai. Plašākai sabiedrībai gan šī dāma vairāk zināma kā bēdīgi slavenā “Nepilsoņu kongresa” organizatore. Interese par startēšanu uz EP ir arī citiem “SC” Saeimas frakcijas pārstāvjiem, piemēram, Andrejam Klementjevam un Igoram Pimenovam.

Vēl viens apstāklis, kas liecina par vēlmi atteikties no apvienības formāta, ir fakts, ka par jauno partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētāju ievēlēts Nils Ušakovs, kurš līdz šim bija apvienības “Saskaņas centrs” priekšsēdētājs. Savukārt līdzšinējais partijas vadītājs Jānis Urbanovičs turpmāk būs priekšsēdētāja vietnieks. Šīs pārbīdes gan ir tīri formālas, jo praktiski abi politiskā spēka līderi turpinās veikt līdzšinējās funkcijas – Ušakovs būs partijas “seja”, bet Urbanovičs – faktiskais darba organizators.

Ušakovs lamā nacionālistus, Kabanovs atvainojas


Savā uzrunā kongresa delegātiem “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs uzsvēra, ka viens no partijas galvenajiem uzdevumiem esot rūpēties par latviešu valodas un kultūras attīstīšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm. “Bet vienlaikus mums vēl efektīvāk jārūpējas par nacionālajām minoritātēm, vēl sīvāk jācīnās pret rusofobiju, ksenofobiju un nacionālismu, kas daudziem politiķiem ir teju vienīgais kapitāls. Ja runājam par nacionālistiem, mums ir vienalga, vai tie ir latviešu vai krievu nacionālisti! Mūsu uzdevums ir viņus padarīt vai nu par nepieskaramiem politiskiem margināļiem, vai par apsmieklu, kas viņi pēc būtības arī ir,” teica Ušakovs. Gan viņš, gan citi runātāji žēlojās, ka labējās partijas pret “Saskaņu” izvēršot apmelošanas kampaņu.

Uz šī fona izcēlās Nikolajs Kabanovs, kurš uzrunā atzina, ka viņa feļetons laikrakstā “Vesti segodņa”, kurā izsmieti Dziesmu un deju svētki, esot bijusi politiska kļūda. “No šīs tribīnes vēlos atklāti atvainoties visiem partijas biedriem, kas piedalījās Dziesmu un deju svētku organizēšanā, visiem tiem biedriem, kam tā ir svēta lieta,” teica deputāts. Pēc neoficiālas informācijas, Kabanovam bijušas smagas pārrunas ar partijas līderiem, kuriem viņa provokatīvie izgājieni tā apnikuši, ka deputāts bijis pavisam tuvu izslēgšanai no partijas. Ja neskaita Rubika atstumšanu un Kabanova kaunināšanu, citas politiskas pārmaiņas kongresā nebija vērojamas.

Mērķē uz valdību


Partija par savām pozīcijām jūtas stabila. Kongresā Ušakovs teica: “Mēs esam populārākais politiskais spēks Latvijā kopš 2008. gada, un reitingi rezultējas konsekventā atbalsta pieaugumā no vēlētājiem. Ar katru gadu vēlēšanu rezultāti uzlabojas. Mēs pašreiz esam vienīgais politiskais spēks, par ko balso gan latvieši, gan nelatvieši. Rīgā par mums nobalsoja vairāk latviešu nekā par Nacionālo apvienību vai “Vienotību”.” Saskaņieši ir droši par vietu nākamajā valdībā, tādēļ kongresā tika pieņemta arī rezolūcija “Par priekšdarbiem partijas dalībai valsts izpildvarā”, kurā uzdod partijas valdei gatavot biedrus darbam valsts pārvaldes institūcijās un izstrādāt “Latvijas sociāldemokrātiskās valdības darbības plānu”.

Uzziņa


Partijas “Saskaņa” jaunā valde. Valdes priekšsēdētājs: Nils Ušakovs. Valdes priekšsēdētāja vietnieks: Jānis Urbanovičs. Valdes locekļi: Valērijs Agešins, Sergejs Dolgopolovs, Vitālijs Azarevičs, Ivans Ribakovs, Oļegs Agafonovs, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Igors Pimenovs, Boriss Cilevičs, Maksims Tolstojs, Aleksandrs Sakovskis, Mihails Kameneckis, Aivars Bergers, Andrejs Elksniņš, Elizabete Krivcova, Sergejs Mir-skis, Sergejs Potapkins, Ivars Zariņš, Vitālijs Orlovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (60)

 1. Patiesībā tu pats esi apsmiekls. Jau neviens vien krievis smejas par tevi un lādas, kā tu apsaimnieko Rīgu.

  Tu ar putina atbalstu esi palicis nekaunīgs, apsmejot pat 11 000 parakstītāju par Okupācijas pieminekļa nojaukšanu. Tu jau gribi padarīkt par apsmiekla objektu desmitiem tūkstošu latviešu, kas balsoja par VL/TB/LNNK?!

  UŠAKOV, tu esi Latvijas kauna traips, nekauņa, bezgodis ar šādiem ekstrēmiem paziņojumiem.

 2. Lasot SC valdes sastāvu var konstatēt – neviena no valdes personām nav spējīga ministra, kur nu augstāka amata kandidāta. Man liekas, tajā nav arī neviena latvieša. Vai tad tie ir latvieši, kuri ar latvisku uzvārdu maldās SC sastāvā?

 3. Esi “krievvalodīgais” naciocists, tu neesi krievs, tu samaitātais krievs, kas nepieder ne Krievijai, ne Latvijai, kuru pa\īstam neciena ne latvieši ne krievi Krievijā, jo Krievijai samaitātie krievi neder.

  Jā, Krievijai vajadzīgi citās zemēs provokatori, kas grauj vietējo kārtību un valsti.

  SC – visi kā viens “krievvalodīgie, arī ivari, jāņi, baibas, aldermanes utt. ir krievvalodīgie?

 4. kas tas tāds Ivars Zariņš?

 5. Ušakovs ar saviem krievnacistiem ir jau sevi un sev līdzigus padarījis par apsmieklu.

 6. Aizsūtiet to maskali Ušaku uz Maskaliju.

 7. Visiem šitiem krieviem, jūdiem un latviešu kauninātājiem laiks saprast ka par latviešu nomelnošanu var tik padzīts no šīs zemes.

 8. par latviešu komentāriem. .. Visu cieņu Ušakova kungam, kas dara, kamēr latvieši gānās. Visu cieņu viņam. Un iesaku nešķiest laiku lai ar katru latviešu rējēju kasītos. varētu viņiem kādu kaulu pamest. Un zinu, ka es kā latviete vēlēšanās balsošu par SC. Vismaz inteliģentāki.

  • Man gan ir kauns par tādiem latviešiem, kas nespēj dzīvot bez kaklakungiem, un par to vēl lielās komentāros.

  • no piesārņotās Rīgas Atbildēt

   Ko tad biedrs Ušakovs “dara”, kaunīgais. Vari precizēt?

  • Uškobvs neko tādu nopietnu nedara, tikai izrādās, ka dara. No viņa uz sūdzībām nevar saņemt nevienu pozitīvu atbildi, atraksta aplamības, abi ar Amerikāni. Tautu zemiski lēti uzpērk ar bezmaksas braukšanas santīmiem, bet izsūc simtiem reižu vairāk tarifos un apsaimniekošanā. Vajag rēķināt, cik tu iegūsi ar braukšanas atlaidēm un cik zaudē citur.

 9. Katrs SC loceklis pats par sevi jau ir anekdote, bet viss šis ļembasts kopā ir viena šmucīga krievu vodeviļa, kuru vada pašpasludinātais Ušaks.

 10. Mīļie latvieši ! Esiet modri !

 11. Vai tu Ušakovs neredzim ka pats ar savām muļķīgajām aktivitātēm lēnām kļūsti… nu kā lai saka, visai smieklīgs ?

 12. NU, SC & Co jau sen ir bēdīgi smieklīgi

 13. Pats jau tu esi palicis smieklīgs ar savu divkosību un savu SC visā pilnībā. Katrs jūsu biedrs ir anekdote pati par sevi, bet visi kopā – krievu vodeviļa statistu izpildījumā.

 14. Valdē VIENI “LATVIEŠI”, kam algu maksā…kas? Kādas idejas realizēs, ja pamattautību “lamā” par nacionāļiem? Nacionāļi ir katras valsts pamatnācija, kas VISU NOTEIC! Kāpēc gan manu dzīvi noteiks svešinieki? Kāpēc? Tā nav nekur, IZŅEMOT OKUPĒTĀS valstis. SC! Attopieties!

 15. Nu un kurš tad te kurina naidu?Vai tad ne Ūšuks ar savu vēršanos pret latviešiem un krieviem? Totāls sovjets – bez acu, bez ausu, bez valodas…

 16. Laikam šitam krievu tirliņam reitingi lido miskatē, tāpēc tagad sāk ķēzīties visās malās.

 17. Nepilnvērtības kompleksu nomocītu radījumu sapņi.

 18. tādi “nacionālisti”, kas mums ir Saeimā, tiešām ir apsmiekla vērti…

 19. Nevar padarīt par apsmieklu tos, kuri paši sevi par tādiem jau padarījuši.
  Interesantākais tas, ka kādu par “apsmieklu” taisās padarīt tādi paši, kuri jau ir apsmiekls. Abi vienā maisā bāžami.

 20. plani lieli,bet nav lemts piepildīties

 21. … UN KAMDEL sx PARTIJA KLUSE PAR SAVAS PARTIJAS FORMALU PIEDALISANOS 11 UN 18 NOV. SVINIBAS ?!

  … VAI TAMDEL, KA SAJA BRIDI MUSU VARONI IZSKIROSI IESAKA CINU PAR BRIVIBU PRET VACU-KRIEVU OKUPANTIEM UN KOLONIZATORIEM !!!!

  … TE JAU PIERADAS KAS SX’IESI …BIJA, BUS UN PALIKS … !

 22. … Patiesibas prieksa SX partijas nostaja OKUPACIJAS, KOLONIZACIJAS, VALODAS UN SATVERSMES ATZISANA UN IEVEROSANA ir TIESAM bijusi SMIEKLIGI ‘KRIEVISKI ‘ NACIONALA – TIKAI SIE VIRI IR AR NOLUKU PIEMIRSUSI KURA VALSTI VINI PASLAIK DZIVO … par apsmieklu savai zombetai domasanai VISAS PASAULES PRIEKSA !!!

  … UN TADI KA KABANOVS, USAKOVS UN URBANOVICS vel meginasot pataisit nacionali domajosos par MARGINALIEM UN APSMIIETIEM —- SAVA ZEME, SAVA KULTURA SAVA BRIVIBA, KAS IR INTERNACIONALI GARANTETA!!!!

  … LATVIETIMNAV LIELAKS APVAINOJUMS … BET ZINOT NO KURIEM TAS NAK … .TAS TIKAI NOSTIPRINAS NACIONALI DOMAJOSOS !!!

 23. rupeklis SC apsmiešot mūsu tautas sakni .Krieviem nemaz kultūras nav tādēļ viņi nemaz nespēj mūsu tautu saprast kā tikai palaist zirga pirdienu

 24. Ušakovs jau daudz ko var gribēt, nav viņa spēkos pataisīt NA par apsmieklu. To var izdarīt katra partija ar sevi.
  Es teiktu, ka SC ir daudz darījis, lai paši kļūtu par apsmieklu. Tā viņu ierastā leksika vien jau ir ko vērts, Tad vēl viņu inicietais referendums ar izgāšanos.
  Par SC elektorātu jau arī tikai jāsmejas, katru gadu viņus var aplūkot pie štāba Pārdaugavā.

 25. Nacionālisms ietvert sevī nācijas identitātes un vērtību aizsardzību. Ja tiek iznīcināts nacionālisms-lepnums un zināšanas par savu tautu, tiek iznīcināta arī pati tauta, līdz ar to arī valsts kā vienots, nacionāls kopums. Sovjeti ir cilvēki bez senču tradīcijām un zināšanām. Tie ir kā sekta, kura turās kopā ar ideoloģiju, kuru veido viņu politologi un to mērķis ir iznīcināt tautu pamatvērtības un zināšanas.

 26. Diez cik paaudzēs sovjeti ir sačakarējuši tās smadzenes? Tas ir drausmīgi, ka ir tāda sovjetu paaudze un viņu pēcnācēji, kam ne māju, ne Tēvzemes, ne dzimtas, ne senču, ne kultūras. Kā tādi bezsakņu radījumi, kuri turās, kur labāk un kā parazītaugi, vai parazītdzīvnieki-piesūcās labai vietai un izsūc no tā dzīvību.

 27. Tieši šādi mērķi ir cionistiem. Šijā gadījumā ušaks ir kremļa biznesplāna izpildītājs. Sākas atklāta spēle, bet scenārijs ir skaidrs-iznīcināt šīs valsts pamatnāciju.

 28. Kamdēļ lieki censties? Ušariku banda jau sen kā kļuvusi par apsmieklu, mērķi jau esat sasnieguši.

 29. Tāda mums tagad valdes locekle Atbildēt

  Saskaņas centra (SC) pārstāve un Centrālās vēlēšanu komisijas locekle Elizabete Krivcova neredz juridiskus šķēršļus valsts valodas statusa piešķiršanai krievu valodai un uzskata, ka pamatā diskusijas ir politiskas – vai Latvijai to vajag.

  Šādu viedokli Krivcova pauda otrdien notiekošajā diskusijā “Satversme kā Latvijas sabiedriskais līgums”, kuru rīko žurnāls Jurista Vārds sadarbībā ar Latvijas Universitāti un kurā pulcējušies Saeimas Juridiskās komisijas deputāti un tieslietu eksperti.

  “Es neredzu juridiski nevienu aizliegumu, kāpēc mazākumtautību valodai nevar mainīt statusu. Jautājums nav juridisks, bet gan politisks – vai mums vajag krievu valodu kā valsts valodu,” diskusijā sacīja Krivcova.

  Viņa uzsvēra, ka Satversmes pamatā ir atvērtā demokrātija, kas nozīmē, ka tautas labums nav iepriekš noteikts un tas tiek noskaidrots diskusijās. Ne tikai atzīstam vairākuma varu, bet arī cilvēktiesības, norādīja Krivcova, kas pēc izglītības ir juriste.

  “Esošajai valodas politikai nav konstitucionāla ranga. Satversmē nav rakstīts, ka latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda. Tam [minētajai latviešu valodai] ir liela nozīme, bet tas nenozīmē, ka Satversme aizliedz papildināt šos simbolus,” klāstīja Krivcova.

 30. Saskaņas valdē gan daudz latviešu!?

 31. Kā dzirdējām minētajā kongresā, tagad šie cīnīšoties par latviešu valodu, kultūru utt. Kas noticis? Izgāzās ar to referendumu. Tagad zvejo latviešu balsis nākamajām vēlēšanām. Redz, kādi labi cilvēki, rūpēsies par latviešu nācijas izdzīvošanu. Un daudzi antiņi tam arī notic… Atcerieties – šai šlakai nekad
  nevar ticēt!

 32. .., bet krievu fašisti jāceļ godā un jāsūta uz Briseli aiztāvēt kremļa idejas!

 33. Ja jau cīnīsies arī pret krievu nacionālistiem, kā rakstā minēts, tad nāksies cīnieties pašam pret sevi un saviem kompanjoniem :)))))))

 34. Ušakovs norāda, ka latviešiem vieta ZOO. Nacionāli domājošie jāpataisa par apsmieklu!!
  Kas ar sagrozītiem faktiem par BORDĀNU arī izdodas.
  Gribās raudāt, redzot kam teikšana šajā valstī!!!

 35. Nu,nekā nevaru saprast tos latviešus,kas par viņiem balso.Vai tiešam to dažu santīmu dēļ.

 36. “Nacionālisti jāpadara par apsmieklu…”
  Latviešu liberāļiem kalpojošie žurnālisti presē un televīzijās jau sen to ik dienas dara.

 37. Diez, kurš bija tas nepilnvērtīgais padomju okupantu radītais ķēms, kurs atļāvās publiski lamāties savas mātes valodā?

 38. Nu i kompānija – 5.kolonnas virsnieki ar kangariem sastāvā,kur ģenerāļa pagones sev uzlika urla Ušakovs, saņemot sirdij tik tuvos mīļvārdņus no Urbanoviča “maķ permaķ bļinu mērcē “,kā ceļa vārdus uz…staciju.

 39. apsmiekls ir pats ūšakovs un viņa s…du centrālkomiteja.
  ko gan šie pīpē, ja domā, ka par viņiem Rīgā esot balsojuši latvieši. sc rezultāti gan Rīgā gan citur Latvijā sakrīt ar krievvalodības referenduma rezultātiem.

 40. Saskaņieši paši taču ir Putina pavadā ejoši krievu nacionālisti.

 41. Tauta ciena NA! Bet uška un urbis ar saviem bļaģ jau sen kļuvuši par apsmieklu!

 42. Vinu merkis ir pievienot LR Eirazijas savienibai!

 43. “Rusofobija” ir pseidozinātnisks termins, ko savā arsenāla ņēma Krievijas propaganda pirms kādiem 10 gadiem.

  Ja cilvēks runā par “rusofobiju”, tad ziniet, ka jūsu priekšā ir melis un liekulis.

 44. Neapvainosim KRIEVUS ! Krievi dzīvo KRIEVIJĀ ,bet šeit Latvijā – KRIEVVALODĪGIE un JEVREJI .

 45. Latvieši ,būsim piesardzīgi,domāsim ar galvu,nepakļausimies krievu partijas nelietīgajiem uzbrukumiem!Viņu vienīgais mērķis-iznīcināt Latviju kā valsti !Maskavas pakalpiņi darīs visu iespējamo,lai atkal mūsu zemi bradātu zaldātu zābaki.
  Aizstāvēsim savu godu,savu cieņu un visus patriotiski un latviski domājošos un darošos!

 46. Komunistiem gluži tāpat kā “Saskaņai” nacionāli domājošie bija tautas ienaidnieki. Cilvēki, kuri aizstāv šajā valstī pamatnācijas, tas ir latviešu intereses Ušakova izpratnē esot jāpadara par apsmieklu. Vai šis krievu soldafona dēliņš neatļaujas par daudz? Jau tagad viņa musinošo runu ietekmē tiek apgānīti latviešu brīvības cīnītāju pieminekļi. Ušakovs zina, ka vārdam ir lielāks spēks, nekā ieročiem un viņš rīkojas. Bet mūsu tiesībsargi bailīgi klusē un pat neiepīkstas. Kad “SASKAņA” tiks pie varas, tad ne to vien pieredzēsiet!

 47. Lasu aviizees, ka Riigaa notiek speeciiga Riigas paarkrievoshanas Politika. Taa Stradinja klinikaa nav tikpat kaa neviena, kas ar pacientu runaatu latviski. Un tas notiek Ushakova valdiishanas laikaa. Tas mums raada, ka Saeimas veeleeshanaas SC nedriikst ieguut vairaakumu, jo tad tas pats notiks visaa Latvijaa.

  • Nekad latvieši nav tik daudz zaudējuši no savas valodas un identitātes kā pēdējos 20 globalizācijas gados. Daudz bīstamāki par krieviem ir austrumtautu invāzijas draudi. Nez kādēļ negribam to redzēt un saprast.

 48. Virsraksts vienkārši superīgs.

 49. Skats iz miskastes: Atbildēt

  Kremļa “Saskaņas” jaunā valdes galva-N.Ušakovs,vietnieks: J.Urbanovičs. Valdes čļeni: Valērijs Agešins, Sergejs Dolgopolovs, Vitālijs Azarevičs, Ivans Ribakovs, Oļegs Agafonovs, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Igors Pimenovs, Boriss Cilevičs, Maksims Tolstojs, Aleksandrs Sakovskis, Mihails Kameneckis, Aivars Bergers, Andrejs Elksniņš, Elizabete Krivcova, Sergejs Mir-skis, Sergejs Potapkins, Ivars Zariņš, Vitālijs Orlovs.

 50. Valdē gandrīz vieni krievi.

Draugiem Facebook Twitter Google+