×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Nākamnedēļ Rēzeknes slimnīcā atklās glābējsilīti

glabejsil

Nākamnedēļ, 3.maijā, Rēzeknes slimnīcā tiks atklāta Latvijā piektā, bet Latgalē jau otrā glābējsilīte jeb “Baby Box”, aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību kompānijas “Divi Gani” speciāliste Agnese Kuksa.

Rēzeknes glābējsilīte tiks atklāta ar projekta patroneses operdziedātājas Evitas Zālītes dziesmu, un tieši Rēzeknes slimnīca būs pirmā, kas saņems “Ceļa vārdus”, kas paredzēti glābējsilītēs ievietotajiem mazuļiem un viņu jaunajiem vecākiem.

“Ceļa vārdus” veido simbolisks krekliņš, projekta himna (grupas “re:public” dziesma “Darīt šitā? Darīt tā!”), kā arī īpaši vārdi mazulim un viņa vecākiem. Mazulim – par viņa dzīves pirmajiem mirkļiem, bet vecākiem – vai, kā un kad ar savu bērnu runāt par to, ka viņš ticis atstāts glābējsilītē. Šā materiāla tapšanā ar padomu palīdzējuši Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatikas klīnikas psihoterapeiti. Šajā kastītē tiks saliktas arī visas mantas, kas atstātas kopā ar mazuli, piemēram, zīmīte, pudelīte, pamperi, cepurīte.

2009.gada septembrī Rīgā tika atklāta Latvijā pirmā glābējsilīte – vieta, kur vecāki var anonīmi atstāt savu mazuli. Pašlaik Latvijā ir četras šādas vietas – arī Liepājā, Daugavpilī un Ventspilī. Šajā laikā glābējsilītēs izglābtas kopā 14 dzīvības – 11 Rīgā, divas Liepājā un viena Daugavpilī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+