×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Lasītājs brīnās: Kāpēc milzu atšķirība cenā par veterinārārsta izziņu?

Foto - LETAFoto - LETA

Vai veterinārārsta pakalpojumiem mūsu valstī ir noteikti vienoti izcenojumi? Tagad katrs prasa savu atlīdzību, piemēram, vienam par izziņu jāmaksā trīs eiro, otram – 20 eiro. Vai var būt tik liela starpība? VELTA AMATAS NOVADĀ

 

Latvijas Veterinārārstu biedrības vadītāja, veterinārārste Māra Viduža skaidro: kopš Latvijā ir brīvais tirgus veterinārmedicīnā, katrs ārsts pats nosaka pakalpojuma cenu. Atšķirībā no cilvēku medicīnas, kam valsts sedz 80–90% izmaksu, veterinārārsti nesaņem no valsts kompensācijas nevienā jomā. Līdzīgā situācijā ir zobārsti, notāri, advokāti. Cenas izziņām, vakcinācijām, dzīvnieku ārstēšanai vai ķirurģijai patiešām var būt ļoti dažādas, tajās tiek iekļauta telpu īre, amortizācija transportam, elektrības un medikamentu izmaksas.

Patlaban mājdzīvnieku saimniekiem ir iespēja izvēlēties jebkuru dakteri Latvijas teritorijā. Nav tā, ka vienā pagastā strādā tikai viens veterinārārsts, – lielākajā daļā pagastu ir vismaz ir divi. Visās pilsētās ir klīnikas un ambulances, un katrs var atrast savām vēlmēm atbilstīgāko (tajās pie sienas jābūt izliktam pakalpojumu cenrādim).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+