×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Leģendārais piecinieks

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai no ļaunā Piķa nelietībām glābtu visas pasaules bērnus, savus spēkus apvienojuši leģendāri literatūras tēli, un rezultāts – 3D pilnmetrāžas animācijas filma „Leģendārais piecinieks” – sanācis kā garšīga Ziemassvētku konfekte krāsainā papīrītī.


 

Visapkārt ir stindzinošs aukstums, bet Džeks Lausks par to neuztraucas – viņš basām kājām slidinās pa aizsalušo dīķi un, rokās turēdams apsarmojušu zaru, zīmē arvien jaunas leduspuķes. Tieši viņš ir tas, kurš sagādā bērniem ziemas priekus, un tieši viņu par savu aizstāvi izvēlējies Mēness, lai kopā ar Zobu feju, Ziemassvētku vecīti, Lieldienu zaķi un Smilšvīru cīnītos pret ļaunā Piķa iegribām, kuru galvenais mērķis ir iekļaut visu pasauli melnā tumsā bez sapņiem un fantāzijas, kurā valdītu vien bailes. Cīņa starp labajiem varoņiem un Piķi ir „Leģendārā piecinieka” notikumu dzenskrūve, kamēr tā izpildījumā rodami gan izzudušo tautu simboli, gan nebēdnīgi nedarbi, gan pašu varoņu ikdiena, kas nozīmē arī mazus melus, milzu darba un nedaudz brīnumu, lai prieku gādātu visiem pasaules bērniem. Viņu ticību brīnumam iezīmē neskaitāmas liesmiņas uz milzīgā globusa, kas atrodas Ziemassvētku vecīša mājā, kur viņš dzīvo kopā ar sniega cilvēkiem un amizantiem rūķīšiem, kuri savukārt vēl joprojām ir pārliecināti, ka tieši viņi ir atbildīgi par Ziemassvētku dāvanām. Viņu ticība liek vēlos vakaros zem spilvena paslēpt nupat kā izkritušo piena zobiņu, viņu ticība ļauj ļauties saldiem sapnīšiem, un viņu ticība Lieldienu rītā liek apaut kājas, lai dotos raibo olu medībās. Taču, kad Piķis ir teju pabeidzis savus ļaunos darbus, ir tikai viens puika, kurš nav zaudējis cerību uz brīnumu, un Džeimijs, kurā sevi tālajā bērnībā atpazīst Džeks Lauks, kļūst par varoni leģendāro brīnumdaru acīs, jo glābj no iznīcības ne tikai viņu eksistenci.

„Leģendārais piecinieks” – tā ir animēta „Atriebēju” versija jaunākiem skatītājiem, kaut arī vecuma robežu šai filmai nav.

Tā pārsteidz ar košām krāsām un reibinošām virāžām, un, kaut arī sižeta uzstādījums ir kā norakstīts no kino ābeces, rezultāts tamdēļ vien nav zemē metams, jo, kaut arī ir labi nojaušams, kā stāstījums atrisināsies, gruntīgi veidotie tēli un tradicionāli mitoloģiskie varoņi iegūst jaunas aprises, kā arīdzan tiek padarīti daudz cilvēcīgāki. Pītera Remzija centieni vizualizēt tik krāšņu notikumu virteni ir vainagojušies panākumiem, un ne velti „Leģendāro piecinieku” šogad Holivudas Kinofestivālā atzina par gada labāko animācijas filmu, tāpat kā nav šaubu, ka tā iekļūs (vismaz) “Oskaru” nominantu sarakstā. Un kas par to, ka Ziemassvētku vecītis runā ar krievisku akcentu un vairāk līdzinās Salatētim, un kas par to, ka gluži kā no dāvanu maisa birst atsauces uz literatūras un kino klasiku – Drakula un vācu ekspresionisms ir vien maza daļa no tā –, jo autoriem izdevies no mazām epizodēm uzburt gada nogalei tik piemērotu un aizraujošu pasaka, kas atbildēs uz daudziem bērnu jautājumiem un šādas tādas korekcijas ieviesīs arī pieaugušo pasaules kārtībā.

 

UZZIŅA:

“Leģendārais piecinieks”/”Rose of the Guardians”

Režisors: Pīters Remzijs

Oriģinālvalodā lomas ieskaņojuši: Džūda Lovs, Aleks Boldvins, Hjū Džekmens, Aila Fišere, Kriss Pains. Latviski filmu dublējuši: Andris Bērziņš, Dita Lūriņa, Baiba Broka, Edgars Kaufelds, Artis Robežnieks, Santa Didžus, Andris Freidenfelds un citi. Filma dublēta arī krievu valodā.

No 30. novembra “Kino Citadele”, “Cinamon”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+