×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Neesot kļuvuši iedomīgi

aboltina_leta7

Partijas “Vienotība” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa neuzskata, ka “Vienotība” būtu kļuvusi augstprātīga pret citiem koalīcijas partneriem. 
Saeimas kuluāros arvien biežāk izskan runas par to, ka koalīcijas skaitliski mazākie, bet ne mazāk nozīmīgie partneri – Nacionālā apvienība un neatkarīgo deputātu grupa jeb tā sauktais Olšteina sešnieks – jūtas neuzklausīti.

 

Nesen medijos jau tika plaši aprakstītas “olšteiniešu” sarunas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un citiem politiskajiem grupējumiem. Nacionālā apvienība (NA) gandrīz pēc katras koalīcijas padomes sēdes plāta rokas, jo visus viņu priekšlikumus partneri atkal noraidījuši.

Taču partijas “Vienotība” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa neuzskata, ka viņas vadītā partija būtu kļuvusi augstprātīga pret koalīcijas partneriem un neieklausītos tajos. “Mēs vienmēr esam mēģinājuši strādāt komandā,” vakar intervijā Latvijas radio raidījumam “Krustpunktā” apgalvoja S. Āboltiņa. Viņasprāt, drīzāk komandā nemākot spēlēt nacionāļi, kuri bez saskaņojuma ar koalīcijas partneriem virza skatīšanai Saeimā Imigrācijas likuma grozījumus. Arī “olšteiniešu” sarunas ar ZZS un jaundibinātās Repšes biedrības pārstāvjiem Āboltiņu nesatrauc: “Koalīcija ir pietiekami stabila.”

Valdošās koalīcijas iekšējās domstarpības gan labi jūt ZZS līderis Augusts Brigmanis. “Pienāks X brīdis, kad Olšteins sapratīs, ka nevienam nav vajadzīgs, un mūsu kā pieredzējuša partnera pienākums ir viņiem to pateikt. Olšteins, izejot no šīs valdības, jaunajā valdībā iegūtu daudz lielāku ietekmi, bet tas viņiem pašiem ir jāsaprot,” portālā “pietiek.com” stāsta Brigmanis un liek noprast, ka komandā ar ZZS “olšteiniešiem” tiktu vismaz viens ministra portfelis. Savukārt citā intervijā viņš norāda, ka NA saviem priekšlikumiem atbalstu vieglāk būtu sameklēt zaļo zemnieku frakcijā nekā valdošajā koalīcijā. Kāds valdošās koalīcijas pārstāvis neoficiāli apstiprināja, ka ZZS pašlaik kuluāros cītīgi zondē iespēju veidot jaunu valdību: “Šādi izlūkgājieni nav nekas neparasts, bet pēdējā laikā viņi kļuvuši īpaši aktīvi. To nevar nejust!”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+