×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Nelegāls pieslēgums naftas vadam izraisa naftas noplūdi Kaucītes upē

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Iespējams, nelegāls pieslēgums naftas vadam Rundāles novada Saulainē izraisījis naftas produktu noplūdi Kaucītes upē, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Dienestā klāsta, ka piektdienas rītā plkst. 6:28 VUGD saņemta informācija, ka Rundāles novada Saulainē ir jūtama naftas produktu smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja naftas produktus noplūdi Kaucītes upē.

Lai ierobežotu naftas produktu izplatību, ugunsdzēsēji glābēji sāka uzstādīt absorbējošās bonas. Vienlaikus ugunsdzēsēji glābēji devās gar upi meklēt iespējamo piesārņojuma cēloni. Pārbaudot notikuma vietu, konstatēts, ka piesārņota ir visa upe un naftas produkti ir redzami arī vietā, kur Kaucīte ietek Lielupē.

Piesārņojuma kopējais garums Kaucītes upē ir apmēram četri kilometri. Upītes platums šajā vietā ir no diviem līdz trijiem metriem.

Apsekojot upes krastus, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piesārņojuma cēlonis, iespējams, ir naftas produktu noplūde no nelegāla pieslēguma naftas vadam. Lai apturētu naftas produktu ieplūšanu upē, uzņēmuma “LatRosTrans” pārstāvji šobrīd kopā ar ugunsdzēsējiem glābējiem cenšas noslēgt noplūdes vietu.

Notikuma vietā strādā arī SIA “VentEko” pārstāvji, kas veic noplūdušo naftas produktu savākšanas darbus un papildus absorbentu izvietošanu upē.

Par notikušo nekavējoties paziņots arī Valsts vides dienestam (VVD).

VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina “LA.lv” sacīja, ka dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes darbinieki notikuma vietā strādā kopš plkst.7:20 no rīta.  Līdz pusdienas laikam ir izdevies apturēt naftas ieplūdi upītē.

Nelegālā pieslēguma pārrāvuma vieta uzieta naftas vada Polocka – Ventspils 299. kilometrā Rītausmas ciematā, Bauskas novadā. Konstatēts, ka, arot lauku, nelegālā dīzeļdegvielas pieslēguma caurule plīsusi un degviela ieplūdusi meliorācijas grāvī, kas ietek Kaucītē, kur piesārņojums pleties četru kilometru garumā. Dīzeļdegviela ieplūdusi arī Lielupē, taču nelielā daudzumā.

Tā kā Kaucītē zivis reti sastopamas, apjomīgi postījumi videi neesot nodarīti. Vainīgos par Kaucītes piesārņošanu meklēs uzsāktajā kriminālprocesā, piebilda VVD pārstāve.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.9
Alūksne +15.2
Daugavpils +18.4
Saldus +18.0
Liepāja +17.6
Jelgava +17.5
Ventspils +19.2
Limbaži +15
Madona +15.8
Rēzekne +15.8
Draugiem Facebook Twitter Google+