×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Nepanākot kompromisu, varētu izteikt neuzticību premjeram (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Veselības aprūpes nozare joprojām neatbalsta valdības rīcības plānu, un, ja netiks rasts kompromiss, varētu tikt izteikta neuzticība premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS).

Šodien, Kučinskim tiekoties ar nozares arodbiedrībām, izskatīti priekšlikumi valdības rīcības plānam, tomēr, neskatoties uz to, ka nozare paudusi atbalstu plānā iekļautajām rīcībām, tajā joprojām nav iekļauts punkts par finansējuma pieaugumu nozarei.

Kučinskis pēc sēdes žurnālistiem sacīja, ka puses sēdes laikā vienojušās par to, ka rīcības plānā minētie punkti ir visām grupām pieņemami un jāķeras pie to izpildes.

Tomēr, “ņemot vērā, ka arodbiedrība prasa ierakstīt konkrētus miljonus iekšā, lai piekristu šai darbībai, tad kopējā vienošanās ar nozari ir tāda, ka tiek formulēts viens punkts par attiecīgo budžeta finansējumu, kas arī tad paliks nesaskaņots ar arodbiedrību”, pauda premjerministrs.

“Bez skaidrības, bez sistēmas izveides, bez redzējuma, kā noteikumi veselības nozarē funkcionēs, joprojām uzskatu, ka es valdības vārdā šobrīd nevaru pateikt, ka būs daudzi miljoni. Punkts par finansējuma pieaugumu tiek iesniegts no arodbiedrību puses, un otrdien ministri skatīs, bet, ja mēs atgriežamies pie rīcības plāna ar nereāliem punktiem, tad, ja valdība to ņems vērā, tur jābūt arī punktiem par zinātni, par ceļiem, par visu likumā noteikto,” sacīja Kučinskis.

Premjerministrs norādīja, ka tādā gadījumā viņš “var gadu pastrādāt, pacelt rokas un aizbēgt, jo tas nav īsti reāli”.

Līdz ar to viņš cer, ka puses varēs konsekventi turpināt visus iesāktos veselības nozarē paredzētos punktus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ministru prezidentam vajadzētu pārbaudīt visus tos, kuriem ārsti dažādas invaliditātes dalījuši, likt atmaksāt izsaimniekotos līdzekļus un iespiest pasēs zīmogus, kuri sakarā ar lojalotātes trūkumu liedz iespēju piedalīties balsojumos…

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Herim un visai dakteru cunftei ar steigu jāiepazīstas ar Oša karikatūru! Tā precīzi norāda pareizo ceļu.

  3. Keris, liekās, bija dzīvs arī 1916. gada budžeta sastādīšanas un pieņemšanas laikā. Belevičš bija ministrs iepriekšējā valdībā. Lūk, tad arī valdībai un strateģiskajiem partneriem vajadzēja redzēt cik līdzekļu būs valsts budžetā, un kādas saistības valsts uzņemās un nodrošina.Mediķiem vislabāk vajadzēja zināt – ko ar pirkstu nevar apturēt.

  4. NOTEIKTI ĒDINĀT~!!! TUR SLIMNIEKS REDZ, KO VIŅAM DARĪT – KO ĒST UN KO GATAVOT PIE SAVAS SLIMĪBAS, CIK UN KĀ PALĪDZĒT UZVEIKT SAVU SLIMĪBU!!!! NAV JAU DAUDZ TĀ ĒDAMĀ!!!! NORMĀLI!!! NEĒDINĀT BŪTU GALĪGI APLAMS SOLIS!!!! ĒDINĀŠANA NES TIKAI LABUMU!!!! ĀTRĀK TIEK UZ MĀJĀM!!!!

  5. Varbūt vajadzētu pielietot Šadurska metodiku skololotāju algu pielikumam izmantojot 1-4 klašu audzēkņu pusdienu naudu. Kera pieprasītos miljonus mediķu algām varētu sagrabināt pārtraucot pacientu ēdināšanu slimnīcā, jo tur taču ir ne tikai pusdienas, bet arī brokastis un vakariņas.

Draugiem Facebook Twitter Google+