×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Neparastā koncertā aicina dziedāt kopā ar pazīstamiem mūziķiem

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Ceturtajā adventē, 18. decembrī Rīgas Domā izskanēs Georga Frīdriha Hendeļa oratorija “Mesija”, kurā kopā ar mūziķiem – Eviju Martinsoni, Sergeju Jēgeru, Mārtiņu Zvīguli, Paulu Putniņu, Vidzemes kamerorķestri, koriem “Balsis”, “Aura”, “Monēta” un “DeCoro” diriģenta Inta Teterovska vadībā ikviens skatītājs tiks aicināts piedalīties atskaņojumā, ņemot talkā īpaši sagatavotu nošu materiālu.

Koncerts iecerēts kā platforma kopdziedāšanas (Sing Along) tradīcijas aktīvai iedzīvināšanai Latvijas kultūras telpā, norāda projekta sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

“Koncertā varēs līdzdarboties visi – gan tie, kas vēlas atsvaidzināt savas nošu lasīšanas vai koros iegūtās kopdziedāšanas prasmes, gan tie, kas uz koncertu nāks baudīt pasaules mūzikas literatūras klasiku ka klausītāji. Sing Along jeb kopdziedāšana ir nebijis muzikāls piedzīvojums, kurš, cerams, iesakņosies arī pie mums,” atzīmē projekta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Ints Teterovskis.

Jau šobrīd iespējams lejuplādēt kopdziedāšanai paredzēto oratorijas fragmentu daļas projekta mājaslapā singalong.lv. “Koncerta apmeklētāju izvietojums Rīgas Domā arī būs netipisks koncertam, bet raksturīgs korim – kopdziedāšanas dalībnieki dalīsies pa balss grupām: soprani, alti, tenori un basi. Būs arī īpašas vietas koncerta klausītājiem,” stāsta projekta “Sing Along Latvia” vadītāja Džoanna Kota.

Sing Along ir jauna kopdziedāšanas tradīcija, kura iecere ir vairākas reizes gadā rīkot īpašus koncertus un piedāvāt klausītājiem kļūt arī par šo koncertu dalībniekiem, dziedot populāras melodijas kopā ar profesionāliem mūziķiem. Kopdziedāšanas tradīcija Eiropā iesakņojusies jau vairākus gadu desmitus un savā ziņā nav sveša arī Latvijai – koru kustības dalībnieki labprāt iesaistās dažādos sadziedāšanās pasākumos (spilgti piemēri ir Dziesmu svētku izskaņa vai tematiskie lielkoncerti).

G.F.Hendeļa oratorija “Mesija” ir viens no pasaulē iemīļotākajiem Ziemassvētku laika skaņdarbiem, kura slavenākās taktis kaut reizi ir dzirdējis ikviens no mums: koris “Hallelujah” dažādos izpildījumos un aranžējumos Adventa laikā skan daudzos dievnamos, koncertzālēs un radio pārraidēs. Iekļaujot programmā arī vairākus populārus korāļus, tiks radīta īpaša noskaņa Ceturtās adventes vakaram, piebilda Vasiļjeva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+