×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Neskatoties uz sabiedrībā valdošo skepsi, Latvijas iedzīvotāji aktīvi palīdz Mucenieku bēgļiem (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Lutera draudzes rīkotais koncerts un svētku mielasts patvēruma meklētājiem no izmitināšanas centra "Mucenieki".

Cilvēki arī Latvijā palīdz patvēruma meklētājiem. Uz centru Muceniekos aizceļojusi pirmā pustonna pārtikas.
Neņemot vērā sabiedrībā valdošo skepsi, grupai aktīvistu izdevies savākt ziedojumus, lai bēgļiem nopirktu pustonnu pārtikas produktu. Tie visi jau nogādāti patvēruma meklētājiem Muceniekos, vēsta LNT Ziņas.

Rīsi, cukurs, eļļa un milti – pildītas ar šādiem produktiem 90 pārtikas pakas nogādātas gan lieliem, gan maziem patvēruma meklētājiem, kuri uzturas Mucenieku centrā, stāsta viena no brīvprātīgajām aktīvistēm, Kaņepes kultūras centra vadītāja.

Patvēruma meklētājam dienā valsts maksā 2 eiro un 15 centus. Par šo summu jāiegādājas viss nepieciešamais, tādēļ saziedotā pārtika bēgļiem ir būtisks atbalsts, saka Liene Jurgelāne.

Vidējais privātpersonas ziedojums uz speciāli izveidoto ziedojumu kontu ir no 20 līdz 30 eiro, palīdzēt bēgļiem vēlas arī mazie uzņēmumi. Jau nosūtītā pārtika bēgļiem izmaksājusi 455 eiro, bet kopumā kopš Ziemassvētkiem ziedojumos savākti 655 eiro.

2500 cilvēkus, kuri vēlas palīdzēt bēgļiem, apvieno sociālā tīkla Facbook grupa “Gribu palīdzēt bēgļiem”.

Ikdienā aktīvi ir 20 grupas biedri. Viņi bēgļus no Muceniekiem veduši arī uz Kaņepes kultūras centru, kur kopā atpūtušies, un ar mazajiem irākiešiem, afgāņiem un sīriešiem cepuši piparkūkas. Par vienu no šiem pasākumiem, kurus tagad iecerēts rīkot regulāri, vēsta arī ANO bēgļu lietu aģentūras mājaslapā atrodams raksts.

Tikmēr brīvprātīgie domā arī par citiem veidiem, kā palīdzēt patvēruma meklētājiem, piemēram, mācot latviešu valodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. mums pašiem

  nepietiek ar saviem migrantiem!!! Trakums, ja latviešu tauta steidzas palīdzēt svešajiem, kuriem VISU patiesībā visu vajadzētu nodrošināt viņu saucējiem uz Eiropu!?? Vēl NEKUR nav izrunāts vai sākts runāt pat jautājumu, KAS VIŅUS UZ EIROPU SĀKA SŪTĪT TĀDĀM MASĀM??? IR TAČU KĀDS GAISA JAUCĒjS UN ŠĪS NELAIMES EIROPAI UZSŪTĪTĀJS VAI UZSŪTĪTĀJI??? NEVARĒJA JAU VIŅI NO ZILA GAISA TE IERASTIES ??? KĀPĒC EIROPAS ROBEŽA BIJA UN VĒL JOPROJĀM IR VAĻĀ PRIEKŠ VIŅIEM!??? KĀPĒC BRISELE NEKO NEDARA, LAI IEBRAUKŠANA APSTĀTOS!!! KĀPĒC JUNKERS ATĻAUJAS KRITIZĒT TĀS ES VALSTIS, KURAS SAVAS NABADZĪBAS DĒĻ ATSAKĀS PIEŅEMT ŠO IMIGRANTU VARZU??? VAI VIŅŠ NESAPROT, KA VISPIRMS IR JĀNODROŠINA SAVA TAUTA UN TAD VAR DOMĀT PAR CITIEM??? KĀPĒC BULGĀRIEM BŪTU JĀDZĪVO NABADZĪBĀ ŠO CILVĒKU DĒĻ UN KĀPĒC VISS BULGĀRIEM BŪTU VISPIRMS JĀATDOD VIŅIEM??? Nesaprotu arī mūsu jaunos latviešus, kuri vispirms nedomā par saviem nabadzībā dzīvojošiem ļaudīm, bet vāc pārtiku tiem imigrantiem, no kuriem daudzi no “labdariem” drīz vien saņems savu artavu par palīdzību!!! Pagaidiet, ka tik viņu kļūs arvien vairāk, tad būs skaidrs, kurš te noteiks “kārtību”!?? Tad varbūt dažam labam acis atvērsies vajadzīgā virzienā!?! KĀDS VĀJPRĀTS!!!

 2. tas ir mankurtisms! Atbildēt

  Vai šie palīdzētāji zina ko nozīmē vārds “mankurts”? Tas ir apzīmējums jums, palīdzētāji. Tas ir par jums. Jūs nododat savu tautu.
  p.s.
  visam ir jābūt saprāta robežās. Organizēts, uzspiests klejotāju iebrukums nav saprāta robežās. Mēs vēl neesam tikuši galā ar krievu komunistu uzspietiem klaiņotājiem un viņu pēctečiem. Ejiet un palīdziet visupirms okupācijas laikā iebraukušajiem un viņu pēctečiem saprast, ka viņi ir svešā zemā, kurā viņi joprojām nav iedzīvojušies. Tas ir idiotisms “bučot” jaunas ibraucēju ordas!

  • Diemžēl maz informē par iemesliem , kāpēc šie tik daudz nāk . Eiropa pārāk lēni rīkojas. Tie kriminālie uzreiz jāsūta atpakaļ. Kanāda pareizi izdarīja, ka pieņem tikai ģimenes.Bet nesatraucaties, viss drīz pierims, sāksies 3 Pasaules karš un nebūs nevienam jāsatraucas par bēgļiem.

 3. Tā Liene vispār ir redzējusi kas notika ar zviedrijas aktīvo palīdzētāju?Viņa izskatījās diezgan bēdīgi.

  • Ta zviedru meitene tika nogalinata 2010 gada un pilnigi neatbilst patiesibai ka tas tika pasniegts pedeja raksta LV , tas viss tiek pasniegts lai kurinatu naidu pret begliem. Neaizmirstiet cik LV iedzivotaju ir izklidusi pa pasauli ne jau sava prieka pec !!!Ari tie ir begli, kurus radijusi pasu valsts. Naida kurinatajus butu jasoda. Protams, ka beglu nak parak daudz, bet inteligenti cilveki iedzlinas visa, tam visam ir kads iemesls..Ar lielu nozelu jasaka, ka ir pietiekami daudz neizglitotu un dumju cilveku LV.

 4. Nosodu palīdzēšanu bēgļiem,kad pašu pensionāre pērk vienu kartupeli veikalā lai izdzīvotu….daudzas daudzbērnu ģimenes nevar atļauties bērniem brokastis,daudzi pašu cilvēki dzīvo bez labierīcībām telpās,bet bēgļiem viss uz paplātes…..Palīdziet tad labāk savai tautai,bet ne labumu meklētājiem Latvijā.

 5. Lol, vesils 455 eur, tas liecina ka daudziem ir veselais saprāts.

 6. Goda vārds — purnā gribas iespļaut šiem palīdzētājiem ! Mūsu vietējie pensionāri, jaunās ģimenes, daudzbērnu ģimenes —- tie taču var sprāgt badā , ka tik iedot kaut ko šiem parazītiem — laimes meklētājiem ! Nožēlojami un pretīgi!

 7. palīdziet viņiem atgriezties ātrāk savās dzimtenēs!

 8. Šī ir vienkārša pārtika, par kādu priecātos nabadzīgs, bet kārtīgs un čakls Latvijas trūkumcietējs. Bet vai šie apdāvinātie par atvesto priecājās? Eiropā tak velkomistu dāvanas, šķiet, bija metuši zemē?

 9. Nu jūs cilvēciņi,neesat gudri,ziedot šitiem izvarotājiem un azjulantiem!

 10. Cik tomēr daudz mums vēl ir šādu pielīdēju. Vācijā no sākuma arī sagaidija šos blandoņas ar plakātiem WELCOME .deva sulas un būlciņas. Un kas notika pēc tam? Ķelnē un citās Vācijas pilsētās viņi parādīja ko nozīmē viņu paldies.Bet mūsu pielīdēji tik turpina līst un līst.Kas ir šī Liene Jurgelāne un viņai līdzīgie ? Un cik viņi ir savākuši pārtikas pakas priekš vietējiem trūkum cietējiem vai daudzbērnu ģimenēm ?

 11. migranti, nevis "bēgļi" Atbildēt

  “Bēglis” ir līdz pirmai drošai vietai.

  • Lasiju kadu rakstu,kura Freibergas kundze stastija ar savam beglu gaitam…Kanada skola bernus piekava tapat vien, jo vini bija begli..un tie bija latviesu berni. Sapigi! Palidzet cilvekam nav negods. Ja gribesu ari es palidzesu, mana nauda un ka gribu ta tereju. Parasti jau tie lielie blauri nepalizd nevienam, nesavejam, ne ari svesiem.

 12. kādēļ rakstā nav minēts, kā tie paši bēgļi piektdienas vakarā pēc kaņeps integrācijas pasākuma kvartālu tālāk esošajā turku halal kebabnīcā tusēja un dzēra pēc pl 11 vakarā, kad pēc būtības viņiem jābūt jau atpakaļ Muceniekos. vēl interesantāk ir tas, ka blakus rajonā ir ebreju kopienas nams. diez viņi ir sajūsmā?

 13. ir jau labi, ejiet pa kreisi!

 14. KOOOO!!!! Muciniekos jau bēgļi??!! , Teica ka tikai februāri vedīs:D, vui, pareizi jau rudenī nakts aizsegā ar sabiedrisko autobusu , šos tak veda , pat ēdiens busā tika dots , ak, mana vecā galva, citādi jau domāju -Februāris klāt!

 15. Es ceru, ka kāds izveidos un nopublicēs šo “palīdzētāju” sarakstu.
  Tautai jāzina savi nodevēji.

 16. Tādi “palīdzētāji” būtu jāsoda. Jo šāda rīcība tikai veicina migrāciju un sabiedrības šķelšanos. It kā mums jau ar krievu migrantiem nepietiktu.

Draugiem Facebook Twitter Google+