Latvijā
Pasaulē

Nevēlams “jaunās impērijas prezidents” 6

Foto – en.ria.ru

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iekļāvis Krievijas aktieri Ivanu Ohlobistinu tā dēvētajā melnajā sarakstā par naidu kurinošiem publiskiem izteikumiem, piemēram, “nāvi ukraiņiem”, “geji jādedzina krāsnīs”.

Līdz ar to atcelts aktiera, scenārista un atstādinātā mācītāja Ohlobistina “radošais vakars”, kas 7. novembrī bija plānots Rīgas Kongresu namā.

Ohlobistins pasludināts par nevēlamu personu arī Ukrainā, paziņojis Ukrainas Drošības dienesta pārstāvis. Ukrainā aizliegts iebraukt arī krievu dziedātājam Josifam Kobzonam, kurš līdz ar Oļegu Gazmanovu un Valēriju ir nevēlamas personas Latvijā sakarā ar atbalstu Kremļa agresijai Ukrainā.

Kas ir šis Ohlobistins? Tulas apgabalā dzimušais skatuves mākslinieks kļuva populārs kā aktieris vēl deviņdesmito gadu beigās, bet tad aizgāja klosterī un kļuva par pareizticīgo baznīcas priesteri. 2010. gadā viņš atsāka darbu izklaides jomā, piedaloties TV seriālā “Internatūra”.

Mācījies prestižajā VGIK kino institūtā Maskavā, kādu laiku pat bijis PSRS Kinematogrāfistu savienības sekretārs. Saņēmis virkni balvu kā aktieris, režisors un scenārists. Politikā iesaistījies kā ekoloģiskās partijas “Kedr” aktīvists, iestājoties par monarhijas atjaunošanu Krievijā. 2001. gadā kļuvis par pareizticīgo baznīcas priesteri un saņēmis Krievijas prezidenta Putina apbalvojumu – zelta pulksteni ar ierakstu “Par nopelniem Tēvzemes labā”. Nespējot atteikties no darba kino un šovbiznesā, kopš 2009. gada pārtraucis priestera darbību.

48 gadus vecais izbijušais Krievijas pareizticīgo baznīcas priesteris kļuvis skandalozi pazīstams ar aso vēršanos pret gejiem un provokatīviem izteikumiem citos jautājumos. 2013. gada decembrī “garīgo sarunu” sarīkojumā Novosibirskā, lietojot necenzētu leksiku pareizticīgo vērtību analīzē, viņš paziņoja, ka visi homoseksuāļi būtu dzīvi jāsadedzina, jo tie radot “pastāvīgas briesmas” viņa bērniem, kurus viņš dažreiz iekaustot “viņu pašu labā”. Ohlobistina un viņa sievas aktrises Oksanas Arbuzovas ģimenē ir seši bērni. Šā gada janvārī atklātajā vēstulē Krievijas prezidentam Putinam viņš lūdza atkal ieviest padomju laika likumu, kas paredzēja kriminālsodu par homoseksuālām attiecībām.

Cenšoties izmantot savu skandalozo popularitāti, Ohlobistins pat bija izteicis nodomu kandidēt uz Krievijas prezidenta amatu 2012. gada vēlēšanās, taču kandidātam nebija atbildes uz jautājumu, kā viņš finansēs savu vēlēšanu kampaņu. Viņaprāt, lai nopietni iesaistītos politikā, jāsaņem pareizticīgo baznīcas atbalsts, taču Ohlobistina skandalozie izteikumi likuši baznīcas vadībai viņu atstādināt no priestera pienākumiem.

Krievijas televīzijas RTV raidījumā 2012. gada decembrī Ohlobistins sevi uzdeva kā “nacionālpatriotu” un apgalvoja, ka viņš esot “vienīgais, kam zināms, ka gadā, kad mirs gan Krievijas valsts galva, gan baznīcas vadītājs”, viņš kļūšot par jaunās Krievijas impērijas prezidentu. “Krievu tauta balsos par mani un pareizticīgā baznīca mani iesvaidīs,” viņš apgalvoja. Stājies amatā, viņš nekavējoties izveidošot jaunu Dzelzs mūri ap Krieviju un sākšot “tīrīšanas” kampaņu, lai “atjaunotu krievu nāciju”.

LA.lv
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
7 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Izgaismo Talsu pilskalnu un pieminekli “Koklētājs”
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pie Latvijas jūras robežas manīta Krievijas bruņoto spēku lidmašīna
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 2
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
2 stundas