×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Nīderlandē vilcienus dzīs vējš

Eneco publicitātes fotoEneco publicitātes foto

Nīderlandē no 2018. gada visus elektrovilcienus darbinās tikai vēja enerģija.

Dažas pasaules valstis jau pašreiz ir sasniegušas salīdzinoši augstu vēja enerģijas izmantošanas īpatsvaru kopējā elektroenerģijas ražošanā.

Tomēr tā joprojām ir tikai neliela daļa no pieejamā resursa. Platu soli vēja enerģijas apgūšanā spērusi Nīderlande. Lielā mērā pateicoties tieši iedzīvotāju aktivitātei, plānots, ka Nīderlandē jau no 2018. gada visus elektrovilcienus darbinās tikai vēja enerģija, vēsta tiešsaistes vietne “businessgreen.com”.

Saskaņā ar 2014. gadā parakstīto vienošanos starp Nīderlandes dzelzceļa pārvadātājiem un enerģētikas uzņēmumiem “Eneco” un “Vivens”, jau divus gadus Nīderlandes dzelzceļa sistēma pamazām tiek piemērota atjaunojamās enerģijas izmantošanai fosilā kurināmā vietā. Šobrīd jau vairāk nekā pusi elektrovilcienu Nīderlandē darbina vēja enerģija. Paredzēts, ka no 2018. gada visi vilcieni Nīderlandē darbosies, tikai pateicoties vēja enerģijai.

Tādējādi Nīderlandes valdība plāno būtiski samazināt oglekļa dioksīda izmešu daudzumu atmosfērā. Jāatzīmē, ka šāda lēmuma pieņemšanu sekmēja paši nīderlandieši. Iedzīvotāji kopā ar vides aktīvistiem iesniedza petīciju valdībai, pieprasot tai līdz 2020. gadam valstī samazināt oglekļa dioksīda izmešu daudzumu atmosfērā vismaz par 25%. Ja vienošanās netiks pildīta, iedzīvotāji gatavi pat vērsties tiesā pret savu valdību.

Plānots, ka vilcienu darbināšanai vairāk nekā pusi nepieciešamās vēja enerģijas nodrošinās jau patlaban Nīderlandē esošie vēja parki, taču tiks izmantoti arī jauni vēja ģeneratori. Savukārt trūkstošo enerģiju paredzēts piegādāt no Zviedrijas, Norvēģijas un Beļģijas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.6
Alūksne +5.8
Daugavpils +6.6
Saldus +4.7
Liepāja +5.2
Jelgava +6.7
Ventspils +5.7
Limbaži +6
Madona +4.9
Rēzekne +5.0
Draugiem Facebook Twitter Google+