×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Nodarbību laikā jūrā gājis bojā bruņoto spēku karavīrs, otrs nogādāts slimnīcā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien plānotu nodarbību laikā gājis bojā Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, bet otrs ar hipotermijas pazīmēm nogādāts ārstniecības iestādē Rīgā, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Nelaimes gadījums noticis laivas vadīšanas nodarbības laikā Rīgas jūras līcī. Tās mērķis bija veikt treniņus iemaņu paaugstināšanai un nostiprināšanai.

Lai noskaidrotu nelaimes gadījuma apstākļus, sākta speciālā izmeklēšana un dienesta izmeklēšana, kuru veiks Aizsardzības ministrijas Ģenerālinspekcija. Savukārt Militārā policija par notikušo faktu sākusi kriminālprocesu, nozīmējot arī nepieciešamās ekspertīzes.

Par notikušo informēti bojāgājušā karavīra tuvinieki. Aizsardzības nozares vadība izteikusi visdziļāko līdzjūtību bojāgājušā karavīra tuviniekiem.

Aizsardzības ministrija norāda, ka plašāka informācija tiks sniegta rīt, 8.maijā.

Karavīram, kurš aktīvā dienesta laikā, pildot dienesta pienākumus, guvis veselības bojājumus, bet kuram nav noteikta invaliditāte, izmaksā vienreizēju pabalstu līdz pat 10 000 eiro. Bojā gājušo aktīvā dienesta karavīru radiniekiem izmaksā pabalstu 100 000 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka šodien Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs no Rīgas brīvostas Kuģu satiksmes vadības centra saņēma informāciju, ka jūrā aptuveni desmit jūras jūdzes aiz Rīgas ostas vārtiem dzīvības briesmās atrodas divi cilvēki, kam ir individuālie glābšanas līdzekļi.

Lai sniegtu viņiem palīdzību, centrs uz notikuma vietu norīkoja Rīgas ostā dežurējošo Valsts robežsardzes kuģi un Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru, kā arī glābšanas darbos iesaistīja tuvumā esošo kravas kuģi “Astra”, kas pamanīja nelaimē nonākušos cilvēkus.

Pēc plkst.13.30 abas personas – viena ar hipotermijas pazīmēm, otra – bez dzīvības pazīmēm – ar helikopteru tika nogādātas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts policijas pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai kāds no Nacionālo Bruņoto spēku vadītājiem ir uzdevis sev jautājumu, ko darīja virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem Nato izlūkdienesta lidmašīnu divreiz sastaptās divas Krievijas armijas lidmašīnu apkalpes?

  2. NEPIEDODAMI, KA MIERA LAIKĀ IET BOJĀ MŪSU PUIŠI-KARAVĪRI!? Vēl nav zināms, vai otrs puisis VARĒS turpināt dienēt bruņotajos spēkos pēc izveseļošanās. ĻOTI SKUMJI!!! ĻOTI!!! VIsdziļākā līdzjūtība bojā gājušā karavīra vecākiem, zaudējot DĒLU un ģimenei, ja viņam tāda ir nodibināta (pagaidām jau tuvāk neko nezinām!?).

Draugiem Facebook Twitter Google+