Kultūra
Māksla

Noslēgsies “Roja Art Lab”0

Ekrānšāviņš no “darrenray.co.uk”

Sestdien, 4. augustā, Rojas pilsētvidē, norisināsies prestižās mākslinieku rezidences “Roja Art Lab” noslēguma programma, kas pulcē dinamisku starptautisku mākslinieku un pētnieku grupu, piedāvājot tiem iespēju veidot eksperimentālus darbus, informē rīkotāji.

Projekts noslēdzas sestdien, 4. augustā, plkst. 17 – 00 ar atvērtām svinībām, kas iekļauj izstādi Rojas pilsētvidē, performances un citas aktivitātes, kuras tapušas, dalībniekiem Rojā pavadot 14 dienas. No vairāk nekā simts pieteikumiem šī gada dalībai ROJA ART LAB 2018 tika izvēlēti tikai deviņi, no viņiem viens – Krišjānis Rijnieks – pārstāv Latviju.

Krišjānis Rijnieks, jauno mediju mākslinieks, kurš pēta mūsdienu mediju un ražošanas iespējas, lai radītu potenciāli domas provocējošus artefaktus. Viņš Rojā radījis darbu “Objekts ceļmalā” par kuru raksta: “Kāds cits apmeklēja Roju, lai to šeit atstātu. Nav zināms vai vizītei bija iemesls, bet, veicot detalizētāku izpēti, var redzēt pazīmes, kas atklāj datu struktūras par nodokļu apjomu, kas iekasēts no Rojas iedzīvotājiem, un kā tas mijiedarbojas ar vietējās pašvaldības tēriņiem izglītībai un reliģijai.

Brazīlijas mediju māksliniece Karla Bruneta dzīvā audiovizuālā izpildījumā “Robežas” manipulēs videoklipus, audio un skanētus attēlus, kas atveidos ainavas, kas atrastas pastaigās un rotaļās Rojas upē un jūrā. Performances laikā tiks radīts īslaicīgs daudzpusīgs stāstījums par robežu un tās kontroli.

Sēžot piemājas dārzā vai pludmalē, kā arī slēpjoties no saules dzīvoklī, varat klausīties Darena Reja un Endija Vebstera “Signālos no citas pasaules“. Tajā atlasīti autori, rakstnieki, dzejnieki un mūziķi no Latvijas, ASV, Lielbritānijas un Vācijas pēta un pārraida skaņu, mūzika, tekstus, filma, receptes, politiskās runas, afrofutūrismu, diskotēku, sci-fi, mūsdienu distopijas un pieredzes drupas. Tā ir tikai daļa no projekta Rojā. Otra, vizuāli apjomīgākā daļa, ir četrmetrīga koka konstrukciju lode, no kuras tiks pārraidīti “Signāli no citas pasaules”, novietota iepretī Rojas luterāņu baznīcai, kāpas virsotnē, vietā, kur Krišjānis Voldemārs pirmoreiz ieraudzīja jūru.

LA.lv