Kultūra
Literatūra

Notiks Edvartam Virzam veltīta starptautiska konference0

Publicitātes foto.

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes (LU HZF) Latvistikas un baltistikas nodaļas rīko dzejnieka Eduarda Virzas 135. dzimšanas dienai veltītu starptautisku zinātnisku konferenci, informē profesore Ieva Kalniņa.

“Ed. Virzam – 135: Nav māņi brīvība, bet kļūdīgs mērķis tavs”, kura notiks 18. oktobrī LU Mazajā Aulā un 19. oktobrī – LU Akadēmiskajā bibliotēkā, būs pirmā konference, kas visaptveroši izvērtēs izcilā, padomju laikā pilnībā noklusēta rakstnieka Virzas devumu mūsu literatūrā un kultūrā.

Edvarts Virza (27.12.1883-1.03.1940) pieder tiem, kas piedalījās Latvijas neatkarības izcīņā ne vien ar spalvu, bet arī kā strēlnieks. Konference iezīmēs viņa interesi, kontaktus, literārās saiknes ar Eiropas kultūru diahronā un sinhronā skatījumā. Priekšlasījumi analizēs viņa ieguldījumu ne vien literatūrā, mākslas, teātra un mūzikas kritikā, bet arīdzan ideoloģijas, politikas, reliģijas izpratnes veidošanā. Pirmo reizi tiks izvērtēti E. Virzas tulkojumi citās valodās, kā arī viņa paša tulkojumi.

Konferencē piedalīsies Latvijas Universitātes, Latvijas Mākslas Akadēmijas, Liepājas Universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas, Daugavpils Universitātes mācībspēki, kā arī pētnieki un tulkotāji no ārzemēm: Lietuvas, Igaunijas Čehijas, Polijas, Ungārijas, Austrijas, Francijas.

Tāpat konferences ietvaros skolēni prezentēs E. Virzas dzejas tulkojumu un analīzes konkursa labākos darbus un tiks atvērts E. Virzas Rakstu jaunais sējums (sastādītāja A. Kubuliņa).

LA.lv