×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Vilis Vītols: Novēlējums deputātiem – sekot sirdsapziņai un balsot par Latvijai labāko kandidātu! (14)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Vilis Vītols

Visi uz Valsts prezidenta amatu izvirzītie kandidāti ir cienījami pilsoņi, katrs ar saviem nopelniem. Tomēr, salīdzinot viņu līdz šim paveikto, spējas un starptautisko prestižu, nepārprotami Latvijai vajadzīgākais ir Egils Levits. Šobrīd es vairs neesmu saistīts ne ar vienu politisko partiju un skatos uz kandidātiem, tikai sekojot kritērijam, kurš varētu būt labākais valstij, ne kādai atsevišķai partijai vai interešu grupai. E. Levita paveiktie darbi ir iespaidīgi un runā paši par sevi: 4. maija deklarācijas un Sa­tversmes preambulas autors, viens no Eiropas Savienības augstākajiem tiesnešiem. Personība ar nevainojamu reputāciju, lieliskām vairāku valodu zināšanām un pierādītu patriotismu. Mana meita Māra ar viņu iepazinās atmodas laikos, un pēc tam viņa ir vienmēr atkārtojusi, ka Egils Levits ir viens no izcilākajiem latviešu domātājiem, kādu viņai dzīvē nācies sastapt.

Pēc komentāriem, ko esmu dzirdējis, lasījis vai redzējis medijos, esmu pārliecināts – ja mums būtu tautas vēlēts prezidents, tad jau pirmajā kārtā viņš tiktu ievēlēts. To Saeimas deputātiem nevajadzētu ignorēt, arī domājot par izredzēm nākamajās Saeimas vēlēšanās. Cik man ir iznācis runāt ar cilvēkiem, esmu konstatējis, ka vairākums ir par Levita kandidatūru un atbalsts viņam turpina pieaugt, jo sabiedrība ar interviju starpniecību vairāk viņu iepazīst.

Īpaši vēlos uzrunāt opozīcijā esošos deputātus. Arī jums būtu pareizāk balsot par kandidātu, kas būtu Latvijai labākais. Ja Latvijai klāsies labi, mums visiem klāsies labi. Arī jums. Tas, ka balsošana būs aizklāta, jums paver iespējas balsot neatkarīgi, arī pēc personīgā izdevīguma. Šī ir iespēja rīkoties nevis kā Latvijas krieviem, bet kā krievu izcelsmes latviešiem.

Uzdrošinos ieteikt opozīcijas deputātiem distancēties no Putina partijas Krievijā. Putins ir sācis karu, jaunu auksto karu vai hibrīdkaru, vienalga, kā to saucam. Viņš šo karu pret Rietumiem un to sabiedrotajiem zaudēs, tāpat kā viņa PSRS priekšteči – un PSRS bija spēcīgāka par šodienas Krieviju. Nepielūdzamie statistikas skaitļi to rāda kā pareģojumu uz sienas: 142 miljoni iedzīvotāju nevar uzvarēt 1200 miljonus. Valsts ar 2,1 triljonu dolāru iekšējo kopproduktu nevar pieveikt sabiedrotos ar 46 triljonu dolāru kopproduktu. Zaudējums ir tikai laika jautājums. Tādēļ, godātie opozīcijas deputāti, nesaistiet savu nākotni ar režīmu, kurš paliks zaudētājos. Jums visādā ziņā ir izdevīgāk slēgt vācu izcelsmes Latvijas Saeimas bijušā deputāta Pauļa Šīmaņa ieteikto sociālo līgumu: valsts garantē minoritātēm savas kultūras saglabāšanu un pretī saņem minoritāšu pilnu lojalitāti. Šāda līguma kontekstā nav ar Georga lentītēm jādižojas pie Uzvaras pieminekļa, bet drīzāk jābalso par kandidātu, kas būs labākais Latvijas valsts interešu aizstāvis, nevis Putina favorīts. Tad arī pienāks diena, kad opozīcijas partijas pelnīti piedalīsies valdībā.

Maniem bijušajiem partijas biedriem un personīgajiem draugiem deputātu vidū novēlu nepadoties personu, partiju vai lobiju spiedienam un balsot par kandidātu, kas būs labākais Latvijai. Vēlu sekot savai sirdsapziņas balsij.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Sīamanis Grunavs Atbildēt

  večuks kuļ tukšus salmus, un ir politisks analfabēts… Nav nekāda Krievijas – “Rietumu” konflikta, ir Volstrītas-Pentagona salašņu banda kas piesmirdina Eiropu, cerot ar mūsu , kultūrtautu , kuslajām, toties pie domājošiem ķermeņiem piestiprinātajam rociņām palidzēt šiem nozagt Krievijas resursus…Tas izdodas Lībijā, Irākā, daļēji Sīrijā, večuk, te tas galvas nav tik karstas,domas ir skeptiskākas, jo vairāk melu katrs savā dzives laikā dzirdējis..No kā kadrējas Volstritas=Pentagona salašņu bandas- pareizi, no pašmāju lielpilsetu getto rajonu narkomāniem,bij. ieslodzītajiem un arvalstu algotņiem, kas saņem lielu laupījuma tiesu.Ja siem kaut kas kārtojams ar Krieviju, – tad lūdfzu, pāri Beringa šaurumam daudz tuvāk, arī mukt pa Jukonas zeieni vieglāk.
  Mums austrumeiropā ir citas problēmas, kā bezkapitāla kapitālisma uzsācējiem, kas ļāvušies eistāstīt, ka rublis redz ir koka, bet zaļais atejpapīrels- kohinors, un sakarā ar to nemanāmi, bet neizbēgami milzīga valstu nacionālo bagātību daļa ir pārgājusi svešās rokās vai iznīcināta , un jau 25 gadus strauji izmirstam, nekādfs Pūķins kā universālbubulis nederēs, nekad.

 2. Kapēc Vienotībai tik ļoti vajadzēja atklāto prezenta balsojumu, lai nepaklausīgos deputātus sodītu, kas ir uzmetuši maizes devējus.

 3. Kas darbu nedara,tas par darbu runā.
  Kas darbu nespēj,tas darbu kritizē.
  Kas darbu dara,tas klusē un darbs par viņu runā.
  Tā teica Rainis.
  Paldies Vilim Vītolam.

 4. … Verojot ZZS, V un SX partijas aizkulisu nepienemamas mahinacijas savu interesu aizstavja kandidata izveles garantijai, latvietim, patriotam ka ari lojalam pilsonim ir palicis viens vienigais cels ka valsts attistibu vel nakamos gados varetu izglabt un ievadit vajadziga attistibas gultne pec tautas velmem,vajadzibam un iespejam, ka ari Satvermes un tas Preambulas gara un likumu parametriem … kas jau nu ir tautas gribas vairakkart izteiktas masu mediju aptaujas:

  … Levitam, ja tiesam vins ir tas ,ko vins saka, ir janak politika un jaiestajas NA, lai dotu arkartas grudienu tai atrak attistities un nobriest par atzitu un garantetu nacionalas valsts nacionali noskanotas valdibas garantu …

  … LRA un LR lojaliem deputatiem jaseko …

  … Latviesu tautas un minoritasu inteligencei jaseko ieprieksejiem …

  … NA apvienojot visus patriotus ir jaatdalas no vel valdosas un nezinamu interesu parvalditas nomenaklaturas vaditas Koalicijas …

  … Un izdeviga bridi izteikt neuzticibu pasreizejai valdibai … iesakot procesu uz nacionalas valsts 13. velesanam …

  … Tikai tada, gudri izraisita situacija, kopeji darbojoties, patritiski laba sparna politiki vares garantet LR autohtonai pamattautai un vinas lojaliem pilsoniem racionali izveidotu labklajibas pilnu valsts nakotni, realizet tautai lidz sim noliegtas velmes dzivot latviska, tradicionala un konservativa valsti … !

 5. “Kā smērēsi – tā brauksi!” Miljonāru tautas gudrība.

 6. Jā ,bet šos ”pārgudros ”paši vien ievēlējām !Tikai ,kurā dārziņā aug un plaukst tie godīgie,ar sirdsapziņu ,kas gribētu smērēties ar politiku?Bet ,šī ir mūsu Valsts,DZIMTENE! Negribas ,lai pārņem bezcerība!

 7. Uz deputātu sirdsapziņu velti cerēt. Interesanti, kā nobalsos Atis Lejiņš? Varbūt uz viņu vēl ceru, bet citiem gan ne.

 8. Tad nu paskatīsimies par cik procentiem mūsu mīļotā saeima ir debilizēta ! Par SC var nešaubīties —viņi vēlēs pēc principa . Un tad redzēsim cik ir no atlikušās saeimas uzpirkti vai iebiedēti deputātiņi. Jo tikai uzpirkts nelietis nebalsos par Levitu . Varbūt viņš nav ideāls un nav bez kļūdām, bet šodien viņš ir labākais Latvijai . Tieši Latvijai un nevis kādam grupējumam !!!

 9. ŠAUBOS, VĪTOLA KUNGS, VAI VAIRĀKUM IR SIRDSAPZIŅA!? Vītola kungam varētu arī smiekli nenākt, jo viņš PILNĪBĀ nezina visu, kas noticis Latvijā pa šo laiku! Tie ir gari 50 gadi, nevis 5 dienas vai 5 mēneši vai 5 gadi…. Viņš atgriezās no civilizētas pasaules!

 10. Paldies, Vītola kungs!

 11. Depu†āti un sirdsapziņa! pašam smiekli nenāk?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+