×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Ņujorkā aizturēti kustības “Okupē Volstrītu” aktīvisti

Foto - AFPFoto - AFP

Ņujorkas policija aizturējusi vairāk nekā desmit antikapitālistu protestu kustības “Okupē Volstrītu” demonstrantus.

Vismaz astoņi cilvēki tika aizturēti brīdī, kad viņi centās bloķēt piekļuvi Volstrītai, bet citi aktīvisti tika arestēti, cenšoties doties gājienā no Cukoti parka uz Volstrītu. Policija bija bloķējusi blakus esošās ielas.

Pirmdien “Okupē Volstrītu” aktīvisti atzīmē protestu kustības pirmo gadadienu. “Mēs nododam vēstījumu, ka Volstrītas baņķieri nevar katru rītu doties uz darbu, nedomājot par to, ko viņu iestādes nodara mūsu valstij,” atzina kustības pārstāvis Marks Brejs. Kopš protestu kustības sākuma pērnajā septembrī, kad netālu Volstrītas esošajā Cukoti parkā izveidotajā apmetnē simtiem cilvēku vienojās demonstrācijā pret “korporatīvo alkatību”, kustības aktīvistu skaits ir būtiski sarucis.

Pirmdienas rītā pie Cukoti parka bija pulcējušies ap 200 demonstrantu, rokās turot plakātus, kuros uzsvērts, ka “mēs esam 99%”, un pieprasot aizvākt “naudu prom no politikas”. Kustība “Okupē Volstrītu” pērn iedrošināja aktīvistus citās pasaules pilsētās rīkot līdzīgas demonstrācijas, protestējot pret ekonomikas lejupslīdi, augsto bezdarba līmeni un banku sektoru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+