×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Ņujorkā pirmo reizi aizvadīta diena bez vardarbīgiem noziegumiem

Foto - AFPFoto - AFP

Pirmdiena kļuvusi par pirmo dienu pilsētas jaunākajā vēsturē, kad metropolē nav noticis neviens vardarbīgs noziegums, informēja Ņujorkas policijas departamenta preses pārstāvis.

Policija visu dienu nav saņēmusi nevienu ziņojumu par slepkavībām, apšaudēm, saduršanu vai citiem vardarbīgiem incidentiem. Neskatoties uz slepkavību skaita pieaugumu jūlijā, pilsētas slepkavību rādītājiem ir tendence samazināties, virzoties pretī zemākajam punktam kopš 1960. gada. Salīdzinot ar pagājušo gadu, slepkavību skaits samazinājies par 23 procentiem. Šogad Ņujorkā pastrādātas 366 slepkavības, bet šajā pašā laika posmā pērn – 472. Tomēr kopējais pastrādāto noziegumu skaits ir pieaudzis par trīs procentiem, liecina statistikas dati. Par deviņiem procentiem pieaudzis arī zādzību skaits, ko policija skaidro ar viedtālruņu zādzību palielināšanos.

Eksperti norāda, ka zemais slepkavību skaits Ņujorkā, kurā dzīvo astoņi miljoni cilvēku, ir netipiska parādība. Čikāgā, kur mīt tikai 2,7 miljoni cilvēku, šogad pastrādātas jau 462 slepkavības, bet Filadelfijā, kur dzīvo 1,5 miljoni cilvēku, – 301.

Ņujorkas panākumus vairāki eksperti skaidro ar pilsētas policijas agresīvo noziegumu novēršanas taktiku, galvenokārt aizdomīgu personu pārmeklēšanu, kas ļāvusi konfiscēt desmitiem nelegālu ieroču. Kritiķi tikmēr norāda, ka šīs politikas ietvaros bez iemesla apturēti un pārmeklēti simtiem jaunu melnādainu vai Latīņamerikas izcelsmes ņujorkiešu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+