×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2016
Drukāt

Ogres upē sākusies ledus iešana

Foto-LETAFoto-LETA

Ledus un vižņi Ogres upē.

Straujā sniega kušana izraisījusi ūdens līmeņa celšanos Ogres upē; pašvaldība plūdus pagaidām neprognozē, jo ūdens ir izlauzis ceļu un plūst brīvi, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Arī vietējais portāls vēsta, ka sestdien Ogres upē pie dārzkopības kooperatīva sākusies ledus iešana un vietām applūdušas palieņu pļavas, taču cilvēku mājokļi pagaidām nav apdraudēti. Policija seko situācijai un ir brīdinājusi māju iedzīvotājus, kuri dzīvos zemākajās vietās.

“Tomēr šobrīd applūšana šajā teritorijā nedraud, jo ūdens ir izlauzis sev ceļu ledū un brīvi aizplūst, ledus ir plāns un nevarētu radīt nopietnus šķēršļus,” informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks un Civilās aizsardzības komisijas koordinators Uģis Ulmanis.

Posmā pirms Ogres HES, paaugstinoties ūdens līmenim, nedaudz applūdināti ir upes aizaugušie krasti. “Lejpus Ogres HES apmēram viena kilometra garumā ūdens arī ir izlauzis sev ceļu, arī šajā posmā ledus ir plāns un nav šķērslis brīvam ūdens tecējumam,” tā Ulmanis.

Ogres HES dambim šobrīd izņemti trīs aizvari, arī visi pārējie aizvari ir atbrīvoti no ledus un tiek norādīts, ka tie jebkurā brīdī izņemami, ja tas būs nepieciešams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+