×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Olands: Eiro krīze “mums ir aiz muguras”

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas prezidents Fransuā Olands, uzturoties Oslo, pauda pārliecību, ka eirozonas krīze “mums ir aiz muguras”, vienlaikus cildinot darbu, ko Eiropas Savienība ir paveikusi, “lai atrisinātu šīs problēmas”.

“Eiro krīze – es esmu to teicis jau agrāk – mums ir aiz muguras. Mēs esam iedevuši Grieķijai finanses, ko tā gaidīja. Spānijā mēs esam palīdzējuši bankas noturēt virs ūdens. Itālijā, pat ja tur ir politiskā neskaidrība, esmu pārliecināts, ka itāļi ar to tiks galā,” sacīja prezidents. Olands līdz ar daudzu ES valstu un valdību vadītājiem ieradies Oslo uz Nobela Miera prēmijas pasnigšanas ceremoniju. Balva šogad tika pasniegta ES.

Tostarp Vācijas kanclere Angela Merkele nebija tik pārliecināta, intervijā Oslo raidorganizācijai RTL sakot: “Es nevaru pilnībā atcelt trauksmi, esmu piesardzīga optimiste.” Merkele jau iepriekš vairākas reizes brīdinājusi – teikt, ka krīze ir galā, ir pāragri. Tomēr Olands skaidroja: “Tas, kas mums ir jādara, nav tikai iziešana no eirozonas krīzes, tas jau ir noticis.” “Pēc sešiem mēnešiem, kas pagājuši, cenšoties atrisināt problēmas”, fokuss ir jāpārvirza uz to, lai panāktu izaugsmi, sekmētu nodarbinātību un vairotu uzticēšanos jauniešu vidū, norādīja Francijas prezidents. Vaicāts par Itāliju, kur premjerministrs Mario Monti paziņojis, ka atkāpsies no amata, un kur nākamā gada sākumā ir paredzamas vēlēšanas, Olands atbildēja optimistiski. “Esmu pārliecināts, ka tas, kas notika Itālijā, ļaus Itālijai pēc vēlēšanām februārī izveidot stabilu valdību. Un es jutu, ka Monti nebija bezcerības, bet gluži pretēji vēlēšanās saistīties ar valsti,” sacīja prezidents. “Es nezinu, kādu lomu viņš vēlas uzņemties, un nav manā ziņā to pateikt. Bet es manīju, ka viņš ir mobilizējies, nevis atbruņots,” runājot par Itālijas premjerministru, sacīja Olands.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+