×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Olands joprojām neizslēdz iespēju sarīkot iebrukumu Sīrijā

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas prezidents Fransuā Olands (attēlā) paziņojis, ka militāra iebrukuma iespēju Sīrijā vēl nevar svītrot no dienaskārtības, lai sagalabātu spiedienu uz Bašara al Asada režīmu, raksta interneta vietne “The Huffington Post”.

“Mums jāpatur sev iespējas īstenot militāru triecienu Sīrijā, lai tādējādi turpinātu izdarīt spiedienu uz Asadu,” paziņoja Francijas prezidents, kurš šodien Parīzē tiksies ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju un Britānijas ārlietu ministru Viljamu Heigu, lai izstrādatu uzmetumu ANO rezolūcijai, kurā būtu atrunāta Sīrijas ķīmisko ieroču likvidēšana. Tiesa, Olands uzstāj uz to, lai rezolūcijā tiktu minētas arī iespējams sankcijas pret Asada režīmu. “Mēs nedrīkstam atteikties no draudiem par iespējamām sankcijām, jo var gadīties, ka ANO Drošības padomes rezolūcija netiek pildīta,” prātoja Olands. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka galvenais mērķis ir Sīrijas krīzi atrisināt politiskiem un diplomātiskiem paņēmieniem. Francija nelokāmi atbalsta Sīrijas nemierniekus, un tai šajā reģionā ir kā stratēģiska, tā vēsturiska interese. Neilgi pēc ķīmisko ieroču pielietošanas Sīrijā 21. augustā tieši Francija bija viena no pirmajām valstīm, kura mudināja sākt iebrukumu nemieru plosītajā valstī.

Tikmēr starptautiskās politikas apskatnieki slavē ASV un Krievijas panākto vienošanos par Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanu, taču vienlaikus uzsver, ka ar to nebūs gana, lai atrisinātu brutālo konfliktu. Parīzes Stratēģisko pētījumu fonda eksperts Olivjē Lepiks sarunā ar ziņu aģentūru “AFP” norādīja, ka uzstādījums ķīmiskos ieročus iznīcināt līdz 2014. gadam ir “pilnīga fantāzija”. “Ņemot vērā pilsoņu karu, es neuzskatu, ka tas var notikt. Miera laikos būtu vajadzīgi gadi, lai atbrīvotos no Sīrijas ķīmisko ieroču arsenāla,” skaidroja Lepiks. “Vienošanās ir pirmais solis, taču ne risinājums Sīrijas krīzei,” piebilda Francijas staprtautiskās politikas apskatnieks Hatars Diabs. “Mēs pieredzēsim, ka šī traģēdija turpināsies vienā vai citā veidā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+