Kultūra
Kultūrpolitika

Oļegs Šapošņikovs pieteicies konkursā uz M. Čehova Rīgas Krievu teātra direktora amatu 16


Oļegs Šapošņikovs
Oļegs Šapošņikovs
Foto – Timurs Subhankulovs

Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs ir pieteicies konkursā uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktora amatu, to aģentūrai LETA atklāja pats Šapošņikovs.

“Šādi esmu rīkojies, jo Rīga ir mana dzimtā pilsēta, vieta kur esmu uzaudzis un sevi kā vadītāju jau no savas režisora karjeras pirmsākumiem pirms 15 gadiem Rīgas Krievu teātrī asociēju tieši ar Rīgu, ar šo teātri. Līdz ar to tas nav nejaušs, pēkšņs lēmums, bet gan loģisks manas dzīves gaitas turpinājums,” teica Šapošņikovs.

Norādot, ka komisija vēl nav pieņēmusi savu lēmumu, Šapošņikovs atzina, ka “sēdēt uz diviem krēsliem vienlaicīgi”, protams, nevar, bet teikt, ka ir gatavs pamest Daugavpils teātri, viņš noteikti negribētu. “Vienmēr esmu iestājies par to, ka Daugavpils teātrim un Rīgas Krievu teātrim vajadzētu ciešāk sadarboties un šādā veidā šī sadarbība varētu tikt padarīta intensīvāka,” norādīja Šapošņikovs.

Šapošņikovs atzina, ka Daugavpils teātrī viņam joprojām ir radošie plāni kā režisoram, pat ja dzīvē kaut kas mainītos.

Jau vēstīts, ka no novembra beigām līdz konkursa rezultāta noskaidrošanai Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra vadītāja amatā iecelta pagaidu valdes locekle, Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra vietniece Baiba Zakevica.

Zakevica iecelta teātra pagaidu valdes locekles amatā, jo 29.novembrī beidzās līdzšinējā teātra valdes locekļa Eduarda Cehovala darbības pilnvaru termiņš.

Kā ziņots, ilggadējais Rīgas Krievu teātra valdes loceklis Cehovals šī gada oktobrī iesniedza atlūgumu, kā rezultātā uz vakanto amatu tika izsludināts konkurss.

Uz teātra valdes locekļa amatu KM saņēmusi piecu pretendentu pieteikumus.

Iesniegtos pieteikumus Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amatam vērtē speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus pilda KM valsts sekretārs Sandis Voldiņš, bet komisijas priekšsēdētāja vietnieces pienākumi uzticēti KM valsts sekretāra vietniecei kultūrpolitikas jautājumos Dacei Vilsonei. Komisijā strādās arī valsts SIA “Dailes teātris” valdes loceklis Andris Vītols, Pārresoru koordinācijas centra kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultante Sarmīte Ozola, kā arī neatkarīgais eksperts, Latvijas Teātra padomes pārstāvis un Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš.

Pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, teicamas latviešu valodas un vismaz divu svešvalodu, tostarp krievu valodas, zināšanas. Tāpat tiek sagaidīta izpratne par kultūras nozarēm, zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiska, konceptuāla un radoša domāšana, labas darba organizācijas un vadības prasmes.

Tāpat Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amata pretendentiem bija jāiesniedz teātra iepriekšējo trīs gadu darbības izvērtējums, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Cehovals iepriekš Latvijas Radio atklāja, ka savā vietā gribētu redzēt šī paša teātra aktrisi Danu Bjorku (iepriekš – Dana Čerņecova). Viņa iepriekš apstiprināja, ka plāno kandidēt uz Rīgas Krievu teātra direktora amatu.

LA.lv