Kultūra
Kultūrpolitika

Pagarina konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu, būtiski palielina solīto atalgojumu1

Foto: VNĪ

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde lēmusi līdz 1. novembrim pagarināt 21. augustā izsludināto konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu, būtiski paaugstinot iepriekš izsludināto atalgojumu, informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Jansone.

Tagad piedāvātā alga ir sākot no 1500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Konkurss tika izsludināts, jo līdzšinējais muzeja direktors Gunārs Nāgels, kurš amatā bija piecus gadus, šī gada 20. jūlijā iesniedza atlūgumu. LOMB valde par viņa vietas izpildītāju līdz jauna direktora iecelšanai apstiprinājusi muzeja Krājuma glabātāju Taigu Kokneviču, savukārt par viņas vietnieci – ilggadējo muzeja direktori Gundegu Micheli.

Jaunais direktors tiks izraudzīts atklātā konkursā divās kārtās. Kandidātu izvērtēšanu veiks komisija, kurā pārstāvēta Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde, biedrības biedri un Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki.

Konkursa komisija sniegs vērtējumu un ieteikumu LOMB valdei, kura lems par nominējamo kandidātu. Paredzēts, ka jauno direktora amatā apstiprinās LOMB biedru sapulce ne vēlāk kā līdz šī gada beigām, nosakot pārbaudes laiku trīs mēnešus.

Direktora amata pretendentiem nepieciešamas labas zināšanas un izpratne par 20. gadsimta Latvijas un pasaules vēsturi, vismaz maģistra grāds, vēlams humanitārajās vai sociālajās zinātnēs. Pretendentiem jāpārvalda latviešu valoda augstākajā līmenī, labā līmenī angļu valoda, kā arī vēlamas ES un/vai krievu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī.

Pretendentiem jāiesniedz pieteikuma vēstule, dzīves un darba gaitu pārstāsts (CV), kā arī izglītību un kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas.

Pieteikuma vēstulē kandidāti aicināti izklāstīt motivāciju pieteikties direktora amatam, jāsniedz personiskais vērtējums par savu piemērotību šim amatam, vērtējums par līdzšinējo muzeja nozīmi Latvijas sabiedriskajā, kultūras un politiskajā dzīvē un skatījums par LOM nozīmi nākotnē.

Pretendenti, kuri iesniedza pieteikumus iepriekš izsludinātajā konkursā, turpinās pretendēt uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Atklās Gitas Sprinces gleznu izstādi
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Foto: Atvērta leģendārā kino operatora Valda Eglīša trešā grāmata par profesijas noslēpumiem
1 diena
LE
LETA
Kultūra
“Zelta globusu” nominantu vidū dominē “Marriage Story”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns noliedz savu ietekmi uz ASV lēmumu vērst sankcijas pret Lembergu 1
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Latvijas florbolistes kapitulē titulētajai Zviedrijai, bet iemet goda vārtus
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Berlīne izsludina “klimata ārkārtas stāvokli”
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām” 1
6 stundas