Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Pagrieza muguru Bondaram 2

Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars. Foto – LETA

Latvijas Reģionu apvienība bija pazīstama kā municipālpolitikas nišas produkts, kamēr nacionālajās vēlēšanās 2014. gadā neizsitās uz augšu. Augstākajā līgā apvienību pacēla tik glamūra persona kā harvardietis Mārtiņš Bondars un balsu savākšanā nopelni bija jaunatnes masās populārajam spēlētājam Artusam Kaimiņam. Kopš abu frontmenu pāriešanas citā darbā, LRA frakcija iztiek, kā mācēdami. Būdami pasīki opozīcijas strādnieki, reti kad rībina no tribīnes un pastāvošajam režīmam neliek stiprus sinepju plāksterus, kā pieprata Bondars ar Kaimiņu. Reģionāļi atkāpušies dibenplānā, Saeimas bēniņos vai pagrabstāvā, un LRA reitings sašļucis ap 3%, kaut necik avansētāki “lauku” politiķi nekad arī nav bijuši.

Artuss noformējis savu partiju, bet liela auguma Mārtiņam gads bijis svina smaguma pilns, kad palielinās ožamā spirta patēriņš visādu nepatikšanu dēļ. Turklāt bijušie biedri pagriezuši muguru kā Bondaram, tā plānotai savienībai ar “Latvijas attīstībai” – nesakrītot vērtības.

Tādā situācijā, kārtojoties un pozicionējoties Saeimas vēlēšanām, uz pirmo numuru vakancēm jāalgo jauni menedžeri ar varoņu starojumu un balsu pievilkšanas magnētu, lai atrastu, mazākais, 5% vēlētāju, kas ar mieru balsot par LRA. Tā kā novadu vadītāji nepako mantību pamest iesildītās vietas, ar iekšpartijiskām rezervēm ir pašvaki. Vērtīgs jaunieguvums ir sadarbības partneris Smiltēns, bet apvienībai pieslējušies Sudrabas līdzstrādnieki Platpers un Šimfa ir sienāža izmēra politiķi. Jāmeklē papildspēki, apkārtklejojošas dvēseles, kas simpātiskas vēlētājiem. Ziemsvētku vecīša dāvanu maisā jaunu supertalantu nav, jāiztiek ar “vecajām sejām”, kas nav profesionāli fiasko cietēji, bet daudzmaz saziepējami, noberžami, mazgājami, lai stādītu balsotāju publikai priekšā.

Otra izeja iet kompānijā ar kolēģu partijām (kas nav spitālīgie vēlētāju acīs). LRA atbalsta bāze varētu būt reģionālie spēki, kas vēl lemj, kā startēt “lielajās” vēlēšanās, un līdzšinējie opozicionāri saņem mazus uzmanības apliecinājumus no “godājamā partorga” ZZS pulkveža Brigmaņa puses. Augusts neslēpj, ka “Vienotības” izgāšanās gadījumā pirmā izvēle nākt uz pajām par trešo spēku valdības sastāvā būtu Reģionālā apvienība.

Saistītie raksti

Ja veidojas tāda saspēle, vēlētāji gribētu izprast LRA ticību un ideoloģiju, kas atklāta fragmentāri. Dabīgi, partija ir par atbalstu lauku tūrismam, spēcīga sociālās politikas sadaļā, kas skar iedzīvotāju aprūpēšanu ar alu un desiņām, kā arī lai skolās māca spēlēt zolīti, bet ir šis tas, kas liek uzmanīties, ielūkojoties šo kungu kārtīs.

Bondars promiedams brīdina, ka LRA tiks guldināta zem ZZS, vairs nebūs moderni, eiropeiski domājošs spēks. Čaklais rūķis Dainis Liepiņš, šķietami noteicējs pār partijas viedokli, nav ar briljantu reputāciju. Šica goddevība oligarhu izmeklēšanas komisijā liecina, ka katastrofu dakteris stipri respektē personas, kas valsti izmantojušas privātās interesēs. Tas cilvēkiem liks aizdomāties, vai seglot LRA kā gaismas spēku, vai pašreiz tā nodota labā kopšanā un vai nav prātīgākais, ka darbība 12. Saeimā paliek apvienības gulbja dziesma.

LA.lv