×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Palielina atlīdzību par Salmana Rušdi slepkavību

Foto - AFPFoto - AFP

Irānas Reliģiskais fonds palielinājis atlīdzību par romāna “Sātaniskās vārsmas” autora Salmana Rušdi (attēlā) slepkavību, papildus piesolot vēl pusmiljonu dolāru, ziņo telekanāls NBC.

Rušdi izpelnījās musulmaņu naidu astoņdesmitajos gados pēc romāna “Sātaniskās vārsmas” izdošanas. Toreizējais Irānas līderis izdeva fatvu, pieprasot rakstnieku sodīt ar nāvi, jo romāns, pēc viņa domām, zaimo pravieti Muhamedu, Korānu un islāmu. “Atlīdzībai par Salmana Rušdi nogalināšanu es pievienoju vēl 500 tūkstošus dolāru. Katrs, kurš izpildīs spriedumu, nekavējoties saņems visu summu,” Irānas valsts ziņu aģentūras ISNA publicētajā paziņojumā apgalvo fonda “15 of Khordad” vadītājs Hasans Saneji. Kopējā atlīdzība par rakstnieka slepkavību sasniegusi 3,3 miljonus dolāru, ziņo ISNA.

Atlīdzība palielināta saistībā ar ASV tapušo filmu, kurā aizskarts pravietis Muhameds. “Ja ajatollas Homeini lēmums būtu izpildīts, nav šaubu, ka vēlākie apvainojumi – karikatūras, raksti un filmas – nekad nebūtu radīti,” uzskata Saneji. Neilgi pirms fonda vadītāja paziņojuma Rušdi sniedza interviju indiešu radiostacijai Britānijā, kurā nodēvēja filmu par “idiotisku mēslu”, taču arī nosodīja protestus pret to, jo tā esot “pretīga rīcība, kas par tādu arī jāsauc”. “Uzbrukt un nogalināt cilvēkus, kam ar to nav nekāda sakara, ir pretīgi,” viņš norādīja. “Doma, ka Amerika ir atbildīga par katra amerikāņa darbībām, ir stulba kļūda, šajā situācijā pat fatāla,” piebilda rakstnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+