Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
19. marts, 2015
Drukāt

Vācija palielinās izdevumus aizsardzībai (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītā valdība atbalstījusi ieceri nākamajos piecos gados palielināt izdevumus aizsardzībai par 6,2%, reaģējot uz pieaugošo nestabilitāti pasaulē.

Vācijas aizsardzības budžets, kas saņems papildu astoņus miljardus eiro līdz 2019. gadam, iepriekšējās desmitgadēs bijis samērā neliels pret tās ekonomiku, kas ir lielākā Eiropā. Patlaban Vācija aizsardzībai tērē 1,2% no iekšzemes kopprodukta, kas ir mazāk nekā NATO ieteiktie 2%. Vācijā 2014. gadā pirmo reizi 40 gados bija līdzsvarots budžets, kas deva iespēju palielināt tēriņus. Aizsardzības izdevumi palielināti reizē ar tēriņu palielināšanu infrastruktūrai, klimata aizsardzībai, ārvalstu palīdzībai un pretterorisma pasākumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pati kara naida kurinataja tagad zvadzina par nestabilitati pasaule 70g pagajusi mierigi nu zvadzina par karu.

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+