Foto: ikea asset banka, blog.hausmeister.bg un sunduk

Palodzes pārvērtības: lieliska vieta atpūtas brīdim vai darbam 0

Šķietami tik nenozīmīgo un parasto interjera detaļu – palodzi – var izmantot ne tikai tradicionālajai istabaugu un stādu audzēšanai, bet tā var kļūt arī par telpas akcentu un kalpot par vietu atpūtas brīdim vai darbam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4
Lasīt citas ziņas

Virtuvē palodzi var integrēt darba virsmā, tādējādi iegūstot vairāk platības gan ēdiena pagatavošanai, gan servēšanai. Šajā variantā gan darba virsmu, gan palodzi izgatavo no viena materiāla.
Virtuvē galvenais, lai palodzes materiāls būtu izturīgs pret mitrumu un karstumu. To nodrošina flīzēm noklāta palodze un mūsdienīgie kompozītmateriāli, kuru pluss ir arī bezšuvju savienojums, kas ļauj praktiski nemanāmi savienot palodzi gan ar darba virsmu, gan galdu, gan salu utt.
! Jāievēro pareizs augstums – jāsamēro palodzes un galda virsmas (75 cm) vai darba virsmas (80–90 cm) augstums, vienlaikus neaizmirstot par ērtu loga atvēršanu.

Vannas istabā ar logu palodze var kalpot par papildu plauktiņu. Vai nu to gribam vai ne, palodze ātri vien sāk pildīties ar dažādiem kosmētikas piederumiem, tāpēc labāk to jau pašā sākumā veidot piemērotā platumā.
Ideāls risinājums ir flīzēta palodze. Turklāt ar flīzēm no tās pašas kolekcijas, kas izmantota vannas istabas apdarei, bet derēs arī plastmasas vai kompozītmateriāla palodze. Galvenais, lai materiāls ir mitrumizturīgs un krāsa būtu saskaņota gan ar vannas istabas apdari, gan ar loga rāmi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viesistabā ļoti labs risinājums lieliem logiem, kas sākas tuvu grīdai (30–45 cm no grīdas), ir vieta atpūtai. Palodzi veido pietiekami platu, lai uz tās varētu novietot spilvenus vai dekoratīvus matracīšus. Omulīga vieta sapņošanai, lasīšanai vai sarunām divatā.
Plata palodze būs ļoti ērta vieta dažādu sīkumu novietošanai, to var izmantot kā plauktu un komplektēt vēl ar vairākiem plauktiem zem tās. Tikai jāņem vērā, ka radiatorus nevar aizklāt pilnībā, jābūt ventilācijas lūkām.
Viesistabā palodzes parasti tiek veidotas no prestižāka materiāla – cēlkoka, marmora, granīta, mākslīgā akmens.
Ja palodze pieskaņota logam, tad veidojas vienots ansamblis, ja turpretim no atšķirīga materiāla, tad tā kļūst par patstāvīgu telpas elementu, kas izceļas uz loga fona. Šajā gadījumā pareizi jāizvēlas, kas būs akcents, kas fons. Logam jābūt maksimāli neitrālam un jāsaplūst ar sienu. Iespaidīgs, dominējošs logs, kas savienots ar tikpat aktīvu (bet no cita materiāla veidotu) palodzi, nav savienojamas lietas.

Guļamistabas loga palodzi izdevīgi veidot pazeminātu, paplatinātu un ar atveramu vāku – šādi tā vienlaikus var kalpot gan par vietu zvilnēšanai, gan par dažādu lietu glabātavu. Vienīgais mīnuss – šāds risinājums der tikai tādās telpās, kurās pie loga sienas nav apkures bateriju.

Bērnistabā palodze var kalpot kā rakstāmgalds vai atpūtas vieta.
Ja loga izmēri atļauj palodzi izveidot pareizā darba virsmas augstumā (75–80 cm no grīdas), to iespējams paplatināt un izmantot kā rakstāmgaldu. Zemākas palodzes var, līdzīgi kā viesistabā, veidot par atpūtas vietām.
Šajā telpā labāk izvēlēties plastmasas palodzi, kas ir izturīga, neslīdoša, labi amortizē sitienus, bet vienlaikus nav tik cieta kā akmens vai koks.

! Ievērībai – bērnistabā palodzi labāk veidot ar noapaļotiem stūriem.

Saimniecības telpā palodzei piemērotākais risinājums – izturīgs un demokrātisks materiāls. Visbiežāk saimniecības telpā palodze ir nemanāma. Ja plānots uz tās novietot smagākus priekšmetus, jāizvēlas 30 mm plātnes – laminētu kokskaidu plātni, var izmantot arī līmēta priedes koka plātni, ko pārklāj ar nerūsējošā tērauda loksni vai noflīzē.