Latvijā
Novados

Papes dabas parka savvaļas govīm un zirgiem applūdušo lauku dēļ var aptrūkties barība 2

Foto – Gundega Skagale

Savvaļas govīm un zirgiem, kas mīt pie Papes ezera, var aptrūkties barība, jo ir applūduši viņu ganību lauki. Tam līdzi rūpīgi seko Pasaules dabas fonda pārstāvji, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Papes dabas parkā dzīvo aptuveni 100 savvaļas govis jeb tauri un aptuveni tik pat liels skaits savvaļas zirgu. Šādam skaitam zālēdāju zāles vajag daudz, taču pagaidām zirgi un tauri vēl netiek piebaroti. “Mēs esam gandrīz jau pabeiguši darbus pie aploku ganību paplašināšanas. Tās ir tās teritorijas ezera piekrastē, kas līdz šim nebija iežogotas. Pateicoties Vides aizsardzības fondam, esam iežogojuši. Līdz ar to mums šobrīd applūstošā periodā ir papildu teritorijas, kur dzīvniekiem ganīties,” stāsta Pasaules dabas fonda Lauku programmas vadītājs Ints Mednis.

Pasaules dabas fonda pārstāvji rūpīgi seko līdzi tam, lai dzīvnieki būtu paēduši. “Tā kā mums bija salīdzinoši mitrs, bet salīdzinoši silts laiks, tad līdz ar to zāle visa līdz šim nav apēsta. Ir saglabājušās vietas, kur pa vasaru viņi vairāk ir noēduši, bet tās teritorijas ir gar aploku malām un tās jaunās teritorijas. Līdz ar to, kad ūdens atkāpjas, tās ir tās vietas, kur viņi iet ganīties,” saka Mednis.

Daļu no uztura ziemā zirgi un tauri uzņem, graužot piekrastes sauso zāli un krūmu mizu. Lai tiktu pie tās, dzīvniekiem tagad tālu jābrien pa ūdeni, jo Papes ezers ir pārplūdis un paņēmis vairākus desmitus metru no krasta.

LA.lv