Latvijā
Politika

Rimšēviču tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā, min summu – 100 tūkstoši21

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins (priekšplānā) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume pēc KNAB rīkotās preses konferences, kurā informēja par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu. Foto – LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume pirmdien preses konferencē pavēstīja, ka 15.februārī birojs ierosinājis kriminālprocesu pret augstu Latvijas Bankas amatpersonu pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kriminālprocesā figurē divas personas – LB amatpersona un kāda fiziska persona. Kukuļa apjoms ir vismaz 100 tūkstoši eiro.

Izmeklēšanas interesēs visai skopi daloties ar informāciju, J.Straume ne reizi nenosauca I.Rimšēviču vārdā. Taču, runājot par patlaban vēl aizturēto personu, sacīja, ka tai šodien tiks noteikts aizdomās turamā statuss un tā tiks atbrīvota pret drošības naudu. Kā zināms, LB prezidents ir aizturēts kopš sestdienas.

Kā būtisku niansi šajā kriminālprocesā J.Straume pieminēja to, ka neviena no valstī strādājošām kredītiestādēm nav nonākusi KNAB uzmanības lokā ar kādām nelikumīgām darbībām šajā procesā.

Kas attiecas uz ASV finanšu institūciju paziņojumiem par “ABLV” banku, kā arī ar potenciālo tiesvedību starp valsti un “Norvik” vadītājiem, tiem nav nekāda sakara ar šo kriminālprocesu, norādīja KNAB priekšnieks.”Uz doto brīdi,” piebilda J.Straume.

J.Straume apliecināja, ka aizturētajam I.Rimšēvičam netiks prasīts apcietinājums, jo to prasa gadījumos, kad ir bažas par izmeklēšanas kavēšanu vai izbraukšanu ārpus valsts. LB amatpersonai tiks arī piemērots aizliegums ieņemt pašreizējo amatu un vēl kāds drošības līdzeklis, ko J.Straume atteicās komentēt.

Kā zināms, piektdien KNAB aizturētais uzņēmējs Māris Martinsons jau svētdien ir atbrīvots.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, ar ko tad ir saistīts šis 15.februārī ierosinātais kriminālprocess, ja tas nav saistīts nedz ar “ABLV”, nedz “Norvik” bankas gadījumu, J.Straume sacīja, ka nav tiesīgs komentēt, jo tas var traucēt izmeklēšanu. “Nav ziņu vai indikāciju, ka būtu iesaistīta kāda no kredītiestādēm, kas šobrīd darbojas Latvijā,” sacīja KNAB priekšnieks. Viņš atteicās komentēt, vai tas ir tieši saistīts ar maksātnespējas administratoriem.

Savukārt uz jautājumu, vai tas varētu būt saistīts ar “Trasta komercbankas” lietu, J.Straume atbildēja, ka nevarot nedz apstiprināt, nedz noliegt.

Uz jautājumu, kādēļ I.Rimšēvičs tika aizturēts, J.Straume sacīja, ka aizturēšana ir izmeklēšanas taktika.

Saistītie raksti

Kā ziņots, no rīta pēc valdības ārkārtas sēdes Ministru prezidents Māris Kučinskis paziņoja, ka “Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam šodien tiks noteikts drošības līdzeklis, un kā minimums tas būs aizliegums ieņemt pašreizējo amatu”.

Premjers arī norādīja, ka šis kriminālprocess nav saistīts ar “ABLV bank” vai kādu citu no esošajām kredītiestadēm. “KNAB ir uzsācis nesaudzīgu cīņu pret mahinācijām,” sacīja valdības vadītājs.

NOSKATIES LTV video pēc valdības ārkārtas sēdes pirmdienas rītā.

LA.lv