Latvijā
Politika

JKP nāk klajā ar piedāvājumu, kā dalīt ministru krēslus1


Jānis Bordāns
Jānis Bordāns
Foto: LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) piektdienas pēcpusdienā oficiāli paziņojusi par piedāvājumu citām partijām attiecībā uz atbildības jomu sadalījumu.

JKP piedāvā veidot piecu partiju koalīciju bez ZZS un “Saskaņas”.

Sev JKP jaunajā valdībā vēlētos premjera posteni, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēslus.

Saskaņā ar minēto piedāvājumu apvienībai “Attīstībai/Par!” (AP) tiktu trīs ministrijas – Finanšu ministrija, Labklājības ministrija un Veselības ministrija.

Vēl trīs ministrijas pienāktos nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), kura saglabātu kultūras ministra amatu, kā arī tiktu pie Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas vadības grožiem.

Partijai “KPV LV” JKP iecerējusi atvēlēt ekonomikas ministra un satiksmes ministra krēslus, bet “Jaunajai Vienotībai” (JV) – tieslietu ministra un aizsardzības ministra posteņus.

Savukārt lēmums par Ārlietu ministrijas pārraudzību varētu tikt pieņems kopīgi.

JKP partijām, ar kurām tiekas valdības veidošanas sarunu otrajā kārtā, ir piedāvājusi veidot koalīciju, kurā iekļautos JKP, “KPV LV”, AP, VL-TB/LNNK un JV, un amatu sadalījumu tajā, piektdien žurnālistiem pēc tikšanās ar JKP atklāja JV premjera kandidāts Krišjānis Kariņš.

Būtu nepiedodami neizmantot iespēju izveidot valdību bez Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un “Saskaņas”, šodien uzsvēra JKP premjera kandidāts Jānis Bordāns.

Bordāns uzskata, ka valdība būtu jāveido nevilcinoties. Rīcībspējīgu, jaunu valdību, kas rīkojas un nevilcinās, gaidot Latvijas sabiedrība.

JKP līderis akcentēja, ka nesadarbošanās ar ZZS ir principiāla nostāja. Arī gadījumā, ja citi partneri piedāvās uzņemties valdības veidošanu, JKP neredz iespēju veidot citu koalīcijas modeli un sadarboties ar ZZS.

Saistītie raksti

Taujāts par rīcību, ja partneri nepiekritīs JKP piedāvājumam, Bordāns norādīja, ka vispirms ir jāsagaida potenciālo partneru viedoklis. To politiskie spēki varētu sniegt līdz nākamās nedēļas vidum, un tad arī notiks atkārtotas sarunas.

Bordāns arī teica, ka gadījumā, ja partneri nepiekritīs piedāvājumam, tajā varētu “modificēt detaļas”. Tomēr par to varēšot runāt, kad potenciālie partneri sniegs savu viedokli par JKP piedāvājumu.

LA.lv