Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
24. novembris, 2014
Drukāt

Par 2,5 miljoniem eiro grasās palielināt atbalstu ciltsdarbam cūkkopībā

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Lai atbalstītu ciltsdarbu cūkkopības nozarē un samazinātu klasiskā un Āfrikas cūku mēra, kā arī Krievijas embargo izraisīto finansiālo ietekmi uz cūkkopības saimniecību ekonomiku, par 2,5 miljoniem eiro plāno palielināt valsts pārejas atbalstu cūkkopjiem, paredz valdības 25.novembra sēdes darba kārtība.

Cūkkopības nozarē pārejas posma valsts atbalstu piešķir par vaislas tīršķirnes sivēnmātes ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un produktivitātes novērtēšanu.

Noteikumu projekts “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai” paredz, ka kopējā piešķirtā atbalsta summa ir palielināta par 2 500 000 eiro – no 6 450 890 eiro līdz 8 950 890 eiro.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, 2014.gadā cūkkopības nozare cietusi finansiālus un dzīvnieku ģenētiskā potenciāla zaudējumus, ko ir izraisījis Latvijā uzliesmojušais klasiskais un Āfrikas cūku mēris, kā arī Krievijas noteiktais preču importa aizliegums.

Ja 2014.gada 1.oktobrī pārraudzības ganāmpulkos kopumā bija 26 291 vaislas sivēnmāte, 1.novembrī vaislas sivēnmāšu kopējais skaits jau ir samazinājies līdz 25 574 dzīvniekiem, līdz ar to nozarei nepieciešams papildu atbalsts.

Plānots, ka pārejas posma valsts atbalstu izmaksās no ministrijas budžeta programmas “Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) projektu un pasākumu īstenošana” apakšprogrammas “Izdevumi ELGF projektu un pasākumu īstenošanai (2014-2020) 2014.gadam” līdzekļu ekonomijas un neietekmē nākamo gadu izdevumu apjomu.

Noteikumu projekts attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu cūkkopības nozarē, – aptuveni 84 subsidēta atbalsta saņēmējiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+