Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
24. novembris, 2014
Drukāt

Par 2,5 miljoniem eiro grasās palielināt atbalstu ciltsdarbam cūkkopībā

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Lai atbalstītu ciltsdarbu cūkkopības nozarē un samazinātu klasiskā un Āfrikas cūku mēra, kā arī Krievijas embargo izraisīto finansiālo ietekmi uz cūkkopības saimniecību ekonomiku, par 2,5 miljoniem eiro plāno palielināt valsts pārejas atbalstu cūkkopjiem, paredz valdības 25.novembra sēdes darba kārtība.

Cūkkopības nozarē pārejas posma valsts atbalstu piešķir par vaislas tīršķirnes sivēnmātes ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un produktivitātes novērtēšanu.

Noteikumu projekts “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai” paredz, ka kopējā piešķirtā atbalsta summa ir palielināta par 2 500 000 eiro – no 6 450 890 eiro līdz 8 950 890 eiro.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, 2014.gadā cūkkopības nozare cietusi finansiālus un dzīvnieku ģenētiskā potenciāla zaudējumus, ko ir izraisījis Latvijā uzliesmojušais klasiskais un Āfrikas cūku mēris, kā arī Krievijas noteiktais preču importa aizliegums.

Ja 2014.gada 1.oktobrī pārraudzības ganāmpulkos kopumā bija 26 291 vaislas sivēnmāte, 1.novembrī vaislas sivēnmāšu kopējais skaits jau ir samazinājies līdz 25 574 dzīvniekiem, līdz ar to nozarei nepieciešams papildu atbalsts.

Plānots, ka pārejas posma valsts atbalstu izmaksās no ministrijas budžeta programmas “Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) projektu un pasākumu īstenošana” apakšprogrammas “Izdevumi ELGF projektu un pasākumu īstenošanai (2014-2020) 2014.gadam” līdzekļu ekonomijas un neietekmē nākamo gadu izdevumu apjomu.

Noteikumu projekts attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu cūkkopības nozarē, – aptuveni 84 subsidēta atbalsta saņēmējiem.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+