×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Par 363 eiro viltošanu soda ar brīvības atņemšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Zemgales apgabaltiesa Armīnu Osi un Arvi Lasmani saistībā ar viltotu naudas zīmju izgatavošanu 363 eiro (255 latu) nominālvērtībā, kā arī mēģinājumiem izplatīt viltotas naudas zīmes nosprieda sodīt ar brīvības atņemšanu, aģentūrai BNS pastāstīja tiesas pārstāvis Normunds Čulkstēns.

Zemgales apgabaltiesa atstāja negrozītu Tukuma rajona tiesas spriedumu, ar kuru pērnā gada 20.novembrī tā abus apsūdzētos atzina par vainīgiem noziedzīga nodarījuma izdarīšanā pēc Krimināllikuma 192.panta pirmās daļas par viltotu Latvijā apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju, monētu, valsts finanšu instrumentu vai ārvalstu valūtas izgatavošanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos vai glabāšanu nolūkā to izplatīt, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu.

Tiesa Osim piemēroja brīvības atņemšanu uz pieciem mēnešiem. Savukārt Lasmanim tika piemērota brīvības atņemšana uz deviņiem mēnešiem.

Šādu sodu Lasmanim tiesa piemēroja ņemot vērā Krimināllikuma 50. panta pirmo un trešo daļu, kas nosaka soda noteikšanu par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Apsūdzētais Osis 2012. gada aprīlī izmantojot tehnisko aprīkojumu izgatavoja viltotas naudas zīmes 363 eiro (255 latu) nominālvērtībā ar nolūku tās izplatīt.

2012. gada maijā apsūdzētais Lasmanis un Osis mēģināja samainīt viltotu naudas zīmi piecu latu nominālvērtībā garāmgājējam, kurš atteicās samainīt naudu.

Dažas dienas vēlāk Lasmanis mēģināja izplatīt viltotu naudu Tukuma spēļu zālē “Fēniks” ievietojot spēļu automātā, kas viņam neizdevās. Kā arī mēģināja viltoto naudas zīmi samainīt pie spēļu zāles “Fēniks” pārzines, kurai arī radās aizdomas par to, ka nauda ir viltota. Un tika izsaukti policijas darbinieki.

Apelācijas instances tiesas nolēmums pieejams sākot ar otrdienu un to var pārsūdzēt desmit dienu laikā, piebilda Čulkstēns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+