×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Par civilsievas dēla slepkavību Lielbritānijā notiesāts Latvijas valstspiederīgais

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Lielbritānijā par civilsievas dēla nogalināšanu notiesāts Latvijas valstspiederīgais, kuram tiesa piespriedusi mūža ieslodzījumu, vēsta laikraksts “Kent Online”.

 

47 gadus vecais Jurijs Popovs kopīgas uzdzīves laikā šā gada 1.janvārī nāvējoši sadūra 21 gadu veco Dmitriju Titovu. Popovs tiesā noliedza savu vainu slepkavībā, apgalvojot, ka nāvējošos dūrienus izdarījusi upura māte Svetlana Kandāte.

Savukārt Kandāte apgalvo, ka viņas dēlu nodūra Popovs un viņai nācies glābties no varmākas, izlecot pa pirmā stāva logu.

Popovs iepriekš Krievijā izcietis nepilnu astoņu gadu cietumsodu par kāda vīrieša nogalināšanu, savukārt 2002.gadā Latvijā viņam piespriests divu gadu cietumsods par vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu jaunietei, kas noraidījusi viņa seksuālās uzmanības apliecinājumus.

Saskaņā ar Maidstonas karaliskās tiesas spriedumu Popovam ieslodzījumā jāpavada vismaz 17 gadi, līdz viņš drīkst lūgt atļauju pirmstermiņa atbrīvošanai. Popova advokāti iesnieguši apelāciju spriedumam.

Savukārt pagājušā nedēļā Maidstonas tiesa notiesāja Kandāti par kāda vīrieša saduršanu savā mājoklī tieši gadu pirms viņas dēla nogalināšanas.

41 gadu vecā Svetlana Kandāte tiesā atzina savu vainu Oļega Zavaļnija saduršanā bez iepriekšēja nodoma, noliedzot vainu apsūdzībās par uzbrukumu ar iepriekšēju nodomu.

Incidents notika 2012.gada 1.janvārī sievietes mājoklī Maidstonā. Uzdzīves laikā starp Zavaļniju un Kandātes dēlu Titovu izcēlies konflikts un Kandāte uzbrukusi Zavaļnijam, iesitot pa galvu ar katlu un sadurot viņu kājā.

Par uzbrukumu sākotnēji policijai netika ziņots un krimināllieta ierosināta tikai 18 mēnešus vēlāk, kad šī informācija policijai tika sniegta Titova slepkavības izmeklēšanas laikā.

Zavaļnijs kopš tā laika ir deportēts no Lielbritānijas un ir atgriezies Latvijā, kur strādā par kravas automašīnu šoferi.

Kā liecina britu izmeklētāju sniegtā informācija, Kandāte iepriekš tiesāta Latvijā. 2007.gada aprīlī sievietei piespriests trīs gadu cietumsods par smagu miesas bojājumu nodarīšanu. 2009.gada novembrī viņa pirms termiņa no cietuma Latvijā atbrīvota.

Maidstonas tiesa Kandātei piesprieda astoņu mēnešu cietumsodu. Lielāko daļu soda sieviete jau izcietusi, atrodoties ieslodzījumā pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+