×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. februāris, 2012
Drukāt

Par gāzes parādiem

gaaze_7650

Konkurences padome lūdz atsaukties gan fiziskas, gan juridiskas personas, kurām uzņēmums “Latvijas Gāze” kā jauniem telpu lietotājiem ir pieprasījis nomaksāt iepriekšējo iemītnieku parādus par patērēto gāzi.

 

Balstoties uz kāda namu apsaimniekošanas uzņēmuma iesniegumu un ņemot vērā arī iepriekš privātpersonu vēstīto, Konkurences padome vēl aizvadītā gada nogalē pret AS “Latvijas Gāze” ir ierosinājusi pārkāpuma lietu. Tās pamatā ir pretenzijas par uzņēmuma rīcību, laikus nevēršoties pret pakalpojuma saņēmējiem, kas neapmaksā rēķinus par patērēto dabasgāzi, tādējādi ļaujot parādam pieaugt.

Kā informē Konkurences padomes vecākā referente sabiedrisko attiecību jautā­jumos Inita Kabanova, padomei adresētajā iesnie­gumā vēstīts, ka uzņēmums šos parādus pieprasa nomaksāt telpu jaunajiem īpašniekiem vai īrniekiem, līdz parāda segšanai neslēdzot ar tiem gāzes piegādes līgumu. Piemēram, ja kāda mājokļa saimnieks iekrājis prāvu parādu par gāzi un savu īpašumu pārdevis, sanāk, ka parāda nomaksa gulstas uz jaunā ieguvēja pleciem, citādi pastāv risks zaudēt vai vispār nesaņemt šo pakalpojumu.

Reaģējot uz saņemto informāciju, Konkurences padome gan ir ierosinājusi pārkāpuma lietu, taču, lai pilnīgi un objektīvi spriestu par AS “Latvijas Gāze” rīcību un tās likumību, ļoti noderētu papildu informācija no tiem pakalpojuma saņēmējiem, kuri saskārušies ar šādu situāciju. Tādēļ, kā sarunā uzsvēra I. Kabanova, Konkurences padome aicina līdz šā gada 10. martam atsaukties iedzīvotājus un uzņēmumus, kuriem, iegādājoties vai īrējot īpašumu, “Latvijas Gāze” ir pieprasījusi nomaksāt iepriekšējā īpašnieka vai īrnieka parādus par dabasgāzes lietošanu.

Konkurences padomes tīmekļa vietnē (www.kp.gov.lv) šim nolūkam ievietotas īpašas veidlapas gan fiziskām, gan juridiskām personām. Aizpildīto veidlapu var nosūtīt gan elektroniski, parakstot ar elektronisko parakstu (e-pasts: konkurence@kp.gov.lv), gan pa pastu, adresējot Konkurences padomei, Brīvības ielā 55, Rīgā, LV-1010.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+