×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Par godu Latvijas Tautas frontes 25. gadadienai izdod īpašu pastmarku

Pastmarka

Atzīmējot Latvijas Tautas frontes (LTF) 25. gadadienu, “Latvijas Pasts” izdevis īpašu pastmarku, portālu “LA.lv” informēja “Latvijas Pasta” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Plone.

 

Pastmarkas pirmā zīmogošana notiks sestdien, 5. oktobrī, trīs Latvijas pilsētās – Rīgā, Cēsīs un Liepājā. Pastmarkas svinīga prezentācija iekļauta LTF jubilejas pasākumā, kas sestdien risināsies Rīgas Kongresu namā no plkst.14 līdz 16.

Māksliniece Daina Kauliņa jaunajā pastmarkā attēlojusi LTF logotipā ietverto etnogrāfisko zīmi – jumi – uz Latvijas valsts sarkanbaltsarkanā karoga un latviešu Trešās atmodas simbola – ausekļa jeb rītazvaigznes fona. Pastmarkas nominālvērtība ir Ls 0,35 lati jeb 0,50 eiro, un tā paredzēta vienkāršas vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža sasniedz 30 000 eksemplāru.

Pastmarkas “Tautas frontei 25” pirmās dienas zīmogošana risināsies trīs Latvijas pilsētu muzejos, kuru ekspozīcijas saistītas ar vēsturisko tautas kustību 20.gs. 80.gadu beigās un 90.gadu sākumā. LTF muzejā, Rīgā, Vecpilsētas ielā 13/15, zīmogošana notiks no plkst.10 līdz 18, savukārt Cēsu vēstures un mākslas muzejā, Pils laukumā 9, un Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, – no plkst.10 līdz 13.

LTF bija sabiedriski politiska organizācija Latvijas Trešās atmodas laikā, kas atbalstīja neatkarīgas un demokrātiskas Latvijas valsts atjaunošanu. LTF dibināta 1988.gada 8.oktobrī, un, pamazām iegūstot atzinību iedzīvotāju vidū, tā aptvēra līdz pat 250 000 dalībnieku. Organizācijas aktīvistu un viņu atbalstītāju darbība aizsāka Trešo atmodu jeb t.s. Dziesmoto revolūciju, kas sekmēja neatkarības atjaunošanu Baltijas valstīs.

Pastmarka

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+