×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Par izvairīšanos no nodokļu samaksas lūdz sākt kriminālvajāšanu pret basketbolistu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde lūgusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūru sākt kriminālvajāšanu par izvairīšanos no nodokļu samaksas pret trim personām, tostarp pret kādu profesionālu augsta līmeņa basketbolistu, pavēstīja VID sabiedrisko attiecību daļā.

Minētās personas, izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samaksas, radījušas zaudējumus valsts budžetam 11,5 tūkstošu latu apmērā.

Saskaņā ar VID sniegto informāciju pret visām trim personām lūgts sākt kriminālvajāšanu par izvairīšanos no nodokļu samaksas. Tostarp vienu personu lūgts apsūdzēt arī par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.

VID norādīja, ka pērn novembrī Finanšu policijas pārvalde noskaidroja, ka viena uzņēmuma juridiski atbildīgā amatpersona ar mērķi personu grupā izvairīties no PVN samaksas par jaunas motorlaivas ievešanu Latvijā no ASV nodibināja uzņēmumu un piereģistrēja motorlaivu “Malibu Wakesetter” kā šā uzņēmuma pamatlīdzekli. Uzņēmums tika nodibināts it kā ar mērķi nodarboties ar atpūtas un sporta priekšmetu, ūdens un sauszemes transportlīdzekļu iznomāšanu, jau iepriekš zinot, ka vienīgais iznomājamais ūdens transportlīdzeklis būs minētā motorlaiva un tā vienīgais lietotājs būs viena persona.

Augsta līmeņa basketbolists, pērkot motorlaivu “Malibu Wakesetter” ASV, ievedot to Latvijā un izlaižot brīvam apgrozījumam kā uzņēmuma pamatlīdzekli saimnieciskās darbības nodrošināšanai, izvairījies no PVN samaksas valsts budžetā 11,5 tūkstošu latu apmērā.

Finanšu policijas izmeklētāji noskaidroja – lai maldinātu pirmstiesas izmeklēšanu un imitētu uzņēmuma saimniecisko darbību, tika viltoti grāmatvedības dokumenti, proti, kādam augsta līmeņa profesionālam sportistam tika izrakstīts rēķins par motorlaivas “Malibu Wakesetter” nomu ar mērķi radīt maldinošu iespaidu, it kā uzņēmums tiešām ir sniedzis laivas nomas pakalpojumus šai personai. Par centieniem maldināt liecina tas, ka rēķins izrakstīts vairāk nekā trīs mēnešus pēc reālā pakalpojuma sniegšanas.

Pašlaik visām trim personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Žurnāls “Kas Jauns” 2011.gada augustā rakstīja, ka laivu “Malibu Wakesetter” iegādājies Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošais Andris Biedriņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+